Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El szeretném kezdeni a testépí...

El szeretném kezdeni a testépítést. Étkezéssel + feladatokkal kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék iszonyatos izmokat,csak kis izmot felszedni, szálkásítani magam,hogy jól nézzek ki.

Heti 1-2x mennék edzőteremben, a többit itthon szeretném megcsinálni ha van rá mód, így megköszönném ha valaki tudna írni alapgyakorlatokat, amit esetleg itthon is el tudok végezni, és az egész testemet megmozgatja, de főleg a felsőtestet.


Étkezésnél meg,hogy mire figyeljek, mit ehetek, mit nem ehetek, mennyit egyek ilyesmi.


Köszönöm


2010. máj. 10. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Bal oldali menük alatt rengeteg infót találsz mind a kajáról, mind pedig az edzésről. Remélem tudtam segíteni.

2010. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát az étkezéshez annyit, hogy te ismered a legjobban a testedet. Ha tudod, hogy hízásra hajlamosabb vagy akkor inkább fehérjét vidd föntebb és szénhidrátot le, ha nincsenek ilyen akadályok akkor szénhidrátot fel. Az állóképességed megőrzéséhez és javaslok heti pár kocogást (alkalmanként minimum 3 km), így ha csak inkább a felsőtested akarod erősíteni otthon nem kell a lábaidra külön figyelned, a futás megoldja.


Hasra fekszel, majd törzsemelések hátizomra jók.

Szabályos fekvőtámasz, fekvőtámasz úgy, hogy a kezeid összeérnék, fekvőtámasz úgy, hogy kezeid messzebbre rakod mint válltávolság. Illetve szoktam még olyan fekvőt csinálni (nem tudom mi a neve), hogy seggedet feltolod hátra magasra, aztán mintha úsznál lenyomod a segged és testeddel előredőlsz, súrolod a mellkasoddal a talajt, majd vissza.

Hasizomra sima felülés, bicska felülés, hasprés, lábemelések.

Bicepszre nekem ami a legjobb az a húzóckodás. De természetesen azt is 3 féle képpen csinálom, mint a fekvőtámaszt, hogy mindig máshova rakom a kezemet...


Ezt tudom ajánlani, én is ezt csinálom.

De sosem úgy csinálom, hogy full izom"kifáradásig", vagy mi is a jó szó rá... így regenerálódok alvás alatt. (jó lenne minimum 7-8 órát aludnod) Pihenőnapokon csak nyújtani szoktam, maximum hetente 2-t szoktam, de valamikor csak 1-et. Ez az edzésterv arra jó, hogy megmaradjon a szálkásságom, az "igazi" erőt szerzem vele, és nem 100%-ig izomtömeget növelek vele. Általában 4-5 sorozatok 1 perc pihenőidővel gyakorlattól függ kb 10 ismétléssel.


Étkezésről még annyit elfelejtettem, hogy mindig egyél rendesen ne kíméld magad és ne úgy reggelizz, hogy egyszer 8 órakor máskor délután 2-kor. Az az alap, hogy heti pár sörnél ne nagyon fogyassz többet, dohányzás meg nuku.

2010. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!