Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire jó önvédelemre? 17/F

Mennyire jó önvédelemre? 17/F

Figyelt kérdés

Thai box edzésre szeretnék járni mert érdekel és ez van közelben és arra kéne h megvédjem magam, mivel olyan helyen lakok ahol bármikor megtámathatnak.

Szerintetek a Thai box jó lenne önvédelemre?



2017. ápr. 5. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte bármi jó önvédelemre, ha komolyan veszed és csinálod.

Nem feltétlen a technikák miatt, mert egy bűnöző nagyon ritkán ért komolyabban a közelharchoz. Felkészít arra, hogy ne dermedj le, amikor ütnek-szúrnak, hanem többé-kevésbé ösztönös reakcióid legyenek, amikkel nagyobb az esélyed a túlélésre.

Tehát vélhetően tök jó lesz.

2017. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen jó- Csak tudnod kell. Ha lesből támadnak rád késsel vascsővel lehetsz akármilyen karatebajnok véged.


Ha nyíltan eléd állnak -hé tesó van egy cigit ? akkor okosabb dolog elfutni: mert ha 1x meg is vered őket legközelebb lesből támadnak rád.

2017. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve ugyanezért kezdtem el. Szintén thai box. Arra jó, hogy nem szarsz be. Röviden ennyi. Ez az egy év nekem kb. annyira volt elég, hogy nem szarok be ha megszólít egy tesó az utcán cigit meg aprót kérve, meg sikeresen elszálltam magamtól mint az állat és pár buliba odavertem egy-két embert akinek nagy volt a szája... Az ilyen kis "átlag jánoskákat" akik nagy mellénnyel megjelennek a szórakozóhelyeken és soha egy ütést nem indítottak még el azokat akármikor szét terrorizálom, de kb ennyi. Egy jobb gyerek ellen annyi ez az egy év, hogy nem szarod magad össze meg helytállsz. Mondjuk tapasztalt kemény emberrel még csak edzésen találkoztam, "utcán" nem, de egy 5-6-7+ éve küzdősportoló ember ellen nem elég ez az idő még. "Utcára" bőven elég ennyi is, rengeteg embernek nagy a szája de úgy üt mint egy kislány. A cigányoktól sem kell megijedni, ugyan olyan nyomorékok ők is, vertem már cigány gyereket is szájba azóta. Szóval így összefoglalva jó önvédelemre, az átlag utca embere ellen aki nem eddz, de Bruce Lee nem leszel 1-2 év alatt.
2017. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha puszta kézzel folyik a harc, 1 vs 1-ben akkor jó.

Ha több ellen akarsz harcolni ahhoz idő kell, de 10 év után már hozható az 1 vs 3 ha képzetlenek.

2017. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor elfogom kezdeni.

#3. Válaszoló: Erre kéne pont hogy ha oda jönnek helyt álljak és ne fossam össze magam, hogy legyen egy kis önbizalmam ettől.

2017. ápr. 5. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mindenképp meg fogod tőle kapni hamar. Már az első pár edzés után úgy voltam vele, hogy 'utcán nagy eséllyel nem fogok olyan ütős emberekkel találkozni mint edzésen, ott is ütöttek már meg, nem volt nagy szám, akkor az utcán sem lesz az, nincs mitől parázni'. Idővel pedig egyre jobb is leszel. Nekem már most meccset is akart az edzőm szervezni csak az érettségire készülök most és nem fért bele az időmbe. De emlékszek első pár héten viszont borzasztó voltam, fura volt ütni meg úgy az egész mozgás meg minden. Elején még az is fura volt, hogy meg kell ütni a másikat, nem tudom elmagyarázni, majd meglátod. :D De ezeken átlendülsz 2-3 hét alatt, a mozdulatokat is helyrerakod, utána meg irány egyre feljebb és feljebb. :) A lényeg, hogy az önbizalmat gyorsan meg fogod tőle kapni, főleg ha egyből bedobnak a mély vízbe mint engem és meglátod, hogy nem is olyan nagy durranás az egész. :) Utcán meg az önbizalom néha többet ér mint a tudás. Sokan lefagynak, ha fejben tiszta tudsz maradni az már előny sokszor.
2017. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó olyantól hallani, hogy milyen lesz akinek van benne tapasztalata és így nagyon várom már az első edzést.
2017. ápr. 5. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Kiváló stílus. Engem Thai Boxoló barátom tanított az utcai harcra, hogy milyen is az, mivel ő sokat bunyózott utcán. Kiváló stílus a Thai Box, kezdd csak el nyugodtan!
2017. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!