Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nincs izomlázam?

Miért nincs izomlázam?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éven át saját testsúlyos edzést csináltam itthon és úgy döntöttem, hogy meglepem magam lábsúlyokkal, igaz, 0.75 kg-osak, de úgy gondoltam, hogy kezdésnek jó lesz.

El is kezdtem az edzést és az első-második alkalomnál még izomlázam volt, viszont a további edzések alkalmával már nem tapasztaltam sem izomlázat sem pedig olyan nagy mértékű izzadást, mint amikor saját testsúlyos edzést végeztem.

Ez lehet probléma? Elronthattam valamit? Esetleg nehezebb súlyokat kellett volna vennem?


22/L



2017. ápr. 17. 14:02
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Egyrészt nem szükséges izomlaz a fejlődéshez. Másrészt azzal a kis sulyzocskaval nem sokra mész. Normális sulyzos edzés kellene.
2017. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Mekkora súly lenne számomra az ideális kezdőként?

2017. ápr. 17. 14:13
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
Amivel az adott gyakorlatból éppen megy a sorozatonkenti 8-10 ismétlés. Szinte minden gyakorlathoz más suly a jó. Oldalemelni vállra lehet elég neked 4-5 kg, míg a guggolas lehet menne neked 25-30 kilóval is. Szóval ezt ki kell tapasztalni, hogy mit mennyivel tudsz végezni. Ezért jó ha vesz az ember rudat és tarcsakat, amihez később tudsz további sulyokat is venni. Egykezes sulyzobol is olyat kell választani ami szerelhető.
2017. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :)
2017. ápr. 17. 14:23
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
Szívesen.
2017. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!