Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes napi 1km-t futni?

Érdemes napi 1km-t futni?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, évek óta nem sportoltam semmit, nulla állóképességem van. Testalkatilag szerencsére nem szorulok rá a sportra (161cm/43kg), de az egészségem miatt úgy érzem, hogy kéne valamit mozognom. Viszont sajnos egyelőre ez az 1km futás a maximum, amire képes vagyok, ezt viszont igyekszem minden nap megtenni. Van ennek így bármi értelme /haszna?

2017. ápr. 20. 18:39
 1/6 anonim válasza:
Én 167 cmvel, 98 kilósan futok ennyit, most kezdtem el kétnaponta. Szerintem mindenképp érdemes elkezdeni, sokat lehet fejlődni, ha rendszeresen futsz :)
2017. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TheArtist2001 válasza:
0%
10perc alatt fuss le 2000métert. nálunk a suliban ha ezt nem teljesítjük megbukunk. ez az egészség határ. haezt meg tudod csinálni akkor egészséges vagy. (én 6:47 alatt futom)
2017. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az elején ne a távot tűzd ki hanem az időt.

legyen fél óra 1 perc kocogás/1 perc séta váltakozva.

ha mész heti 2-3 alkalommal akkor nagyon gyorsan tudsz majd fejlődni,feltéve ha mellette guggolsz vádlizol így előzve meg a sérüléseket.

ezt a testalkatilag nem szorulsz rá a sportra meg erősen vitatnám.

amúgy meg az emberek többsége képesség fejlesztésből sportol,nem pedig külalakért.

2017. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A súlyodat elnézve rászorulsz, de ha már futás, sprintre, mert a hosszabb távon nem annyira hoznak izmot...


Persze, hogy van értelme. Én most 40 évesen realizáltam, hogy szárazföldi emlősként alap, hogy megtanuljak futni, akkor is, ha túrázni szeretek, nem futva. Ritkán futok és 1 km nekem sok lenne, de egyre könnyebben megy egy-egy pici futás szakasz s igenis jólesik :) Séta-futás váltásban csinálom, ahogy az igazi kezdőknek muszáj. A tapasztalatok alapján gyorsan lehet fejlődni, ha rendesen csinálod.

2017. ápr. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden nap, rendszeresen, ez a lényeg. Vagy legalábbis a hét 5 napján legalább. Néha pihenni is kell, na nem azért, mert az 1 km-t olyan nagyon ki kell hevernie a szervezetnek, inkább lelkileg fontos.


A távot pedig növeld úgy, hogy ha kivagy, akkor sétálsz 2 percet, vagy 100-200 métert, utána megint kocogsz.


A 2 km 10 perc pedig nem az egészség alsó szintje... 5 percre futni 1 km-t már komoly tempó, először messze nem az a cél!

2017. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes, a tavasszal kezdtem el edzeni - hosszú idő után - én is. Az egyik válaszoló által javasolt 1 perc (most már másfél) futás - 1 perc séta kombinációval. Az a jó, hogy nem fáradok ki hamar, de azért érzem, hogy megizzaszt. Nagyon sokat fejlődött az állóképességem azóta, előfordult, hogy ilyen-olyan okokból futnom kellett rövidebb távot, és egyáltalán nem fulladtam ki, mint az edzések előtt.
2017. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!