Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egészségesen, de hogyan?

Egészségesen, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék egészségesen enni, mivel értelemszerűen ez lenne jó a szervezetemnek, na és ott van az áhított fogyás is... viszont a szüleimmel élek, iskolába járok, ráadásul bejárós vagyok, így munkára nincs lehetőségem iskola mellett (másrészt erre nincs is lehetőség), így nincs választásom, azt kell ennem, ami itthon van. Zöldségesebb, egészségesebb étel igen ritkán fordul elő, a szokásos pörköltek, gulyások, paprikás krumplik, rántott húsok váltakoznak szinte mindig. Mondjuk még a rántott hús jobbik eset mivel általában hétvégén van, s ilyenkor az én részemet el tudom készíteni magamnak másként. De ennyi. Ezenkívül pedig még a szendvics és a szendvics, ami vajaskenyeret jelent valamilyen szalámival. S mivel többen vagyunk testvérek, túl sok pénzünk nincs, így ennél többre, másra nem is igen futja, így fogalmam sincs, hogy oldjam meg a változást. Sokszor hallottam már a pénz nem akadály az egészséges étkezésben, pedig ez azért nem teljesen igaz. Gyümölcsöt is csak havonta 1-2x tudunk venni, bár én osztálytársamtól szoktam kapni sűrűbben, így kicsit jobban állok vitaminnal, mint a család többi tagja. Örülök anak, hogy a szüleim tudnak mit rakni az asztalra, így nincs szívem odaállni eléjük, hogy már pedig ezt és ezt vegyük meg mert egészségesebb. Jómagam pl szívesen ennék magvas vagy más kenyeret, de a fehér a legolcsóbb, így ezt veszik. Nem tudok mindenre példát hozni, mindent leírni részletesen, de azért remélem tudtok használható ötleteket adni. Vagy csak egyszerűen egyem azt, ami van,c sak pl az adagokat csökkentsem a felére? Tudom, hogy ettől egyáltalán nem lesz egészségesebb az étkezésem, de legalább kevesebb kalória megy be. A mozgást pedig természetesen nem kell mondanotok, már pár hete elkezdtem itthon zumbázni (nagyon tetszik!), szóval ez meglesz. Bár ehhez sem értek igazán, olvastam, hogy a szervezet X idő után hozzászokik a mozgáshoz, így mindig növelni kell.Úgy kezdtem, hogy heti 2 alkalom, s úgy gondoltam, hogy minden hónapban növelem. Nem tudom, ez tényleg jó ötlet-e, ha valaki ért ehhez, akkor kérném a segítségét. Vagy ha valamilyen más mozgást ajánlotok, nekem úgy is jó, csak lehessen dvd-t beszerezni róla, mivel csak itthon tudok mozogni. Igazából először futni akartam, de mivel falun lakom, rengeteg a kutya, s első alkalommal össze is akadtam eggyel, így maradtam a szobai tornánál. Befejezem. Ha akad, aki ezt mind vévigolvasva, nagyon kitartó, s ha lesz, aki még válaszol is érdemben, az nagyon megtisztel! :)
2010. máj. 14. 21:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az adataim még fontosak lehetnek: 165 cm, 73kg
2010. máj. 14. 22:08
 2/7 anonim válasza:

Nem írtad, hogy fiú vagy, vagy lány. Ha lány, akkor nem valami ideális a testsúlyod, én 163 centi vagyok és 47 kiló, bár ez már egyesek szerint alultápláltság. Mindegy, lényeg, hogy tornázz sokat, az nem kerül pénzbe, az interneten is találsz mindenféle megoldást a sajátos problémáidra. Az étrend is fontos, ha mindennap húsétel van, pörkölt pörkölt hátán, akkor annyira szegények nem lehettek, kérd meg a szüleidet, hogy változtassanak az étrenden, ha ez nem megy, akkor mondd meg, hogy innentől te egészségesebb kajákat ennél és biztosítsák számodra a rád eső pénzösszegből ezt. Egyébként már az is nagy előrelépés, ha nem chipset eszel, hanem egy almát vagy egy joghurtot. Filléres séma.

Pár hete rám is rám jött egyébként ez az "éljünk egészségesen, de jó!" téma (én a femina.hu-n néztem ki magamnak egy programot, tanácsokkal és receptekkel) de rájöttem, hogy jó az a pörkölt, ha mellette tornázok és a reggelim / vacsorám natúr. Kell az a kis pöri ;)


18/L

2010. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam a tuti tipp: főzelék. Itt a nyár, olcsók is a zöldségek, és igazán nem nagy dolog megfőzni, felteszed vízben, aztán behabarod. (amit lehet, azt célszerű habarni, mert a rántás sokkal zsírosabb) Kiszámoltam, kettünknek a párommal üveges (tehát a drágábbik fajta) borsóból 100 ft-ra jön ki egy adag. Rá mondjuk egy tükörtojás, 30 ft. De pörkölt feltéttel is lehet enni, csak akkor sokkal kevesebb pörköltet kell főzni.

Nem baj, ha fehér kenyeret eszel, csak szelj magadnak vékonyabb szeletet.

Esetleg nézz utána, hogy van-e nálatok olyan a faluban, akinél felesben lehet szedni valamit. Pl nálunk a szomszéd utcában van egy öreg néni, akinek sok epre van, de már nem tud hajolgatni. Ezért anyukámmal elmegyünk, amikor megérett, leszedjük, és a fele az övé, a fele a miénk. Egy fél nap munkával valamelyik hétvégén megvan az évi eprünk :)

Hosszú távon esetleg próbáljatok meg kertészkedni. Sok idő, de 200 ft-ért megveszitek a magot, gyűjtötök esővizet locsolni és lesz belőle sok jó étel :)

2010. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a mozgást megoldhatod Rubint Réka vagy Béres Alexandra vagy Norbi DVD-kel is. A kaján gondolkodom. A pörkölt az hús, ha nem mócsingos, zsíros husit eszel az nem hízlal, csak ne krumlipürével edd, hanem mondjuk rizzsel, vagy simán sós vízben főtt krumplival. Amúgy én úgy szoktam, hogy ha anya pörköltet csinál akkor nem eszek hozzá semmilyen köretet csak a husit, az energia megvan. Több használható ötletem nincs :/
2010. máj. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Lány vagyok és tudom, hogy nem ideális a testsúlyom. A pörkölttel még az is a problémám, hogy mindig tésztával van. Egyébként nincs minden nap hús, de viszonylag sűrűn van. A hús nem feltétlen jelenti, hogy még is jól állunk anyagilag, mivel megvesszük a kismalacot, s mi neveljük, a hentesi árak megfizethetetlenek. Azzal már próbálkoztam, hogy megmondtam nekik, hogy én így meg úgy fogok enni, étrendet is állítottam fel, és tényleg nem volt olyan drága, de kb két hónap múlva mondta anyukám, hogy ez így nem jó, nem tud nekem külön pénzt adni... ráadásul mindig titokban kellett ennem, mert ugye az milyen, hogy nekem jut egy alma aznapra, a többieknek meg nem, és ez iszonyatos érzés volt amúgy is. Azt hiszem, hogy csak az ételmennyiségen tudok változtatni, illetve az utolsó válaszoló köret nélküli pörkölt ötlete is tetszik. Erre eddig nem is gondoltam.
2010. máj. 15. 22:09
 6/7 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

sok mozgás, sport, kirándulás, tánc sokat javít.

Falun laksz, kapálj a kertben, kertészkedj.

2010. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Attól, hogy falu, nem azt jelenti, hogy földekre járok ki.
2010. jún. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!