Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 3 km futás 38 perc alatt...

3 km futás 38 perc alatt mennyire rossz?

Figyelt kérdés
Eléggé kezdő vagyok a futásban, ez a 3 km is 2-3 pár perces pihenővel jött össze. De a végére azt hittem kinyúlok. Tudnátok ajánlani valami módszert, hogy kell helyesen futni? Minden érdekel. Köszönöm.
2017. máj. 29. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy én kimondottan lassan futok, de 7perc/km megvan, akkor a 3km/38 perc az nagyon rossz.
2017. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nagyon rossz.

A gyaloglás átlagos sebessége (amivel sétálsz az utcán) kb 5 km/h, azaz 1 km 12 perc, 3 km 3x12=36 perc. Így a te "futás" időd rosszabb átlagsebességet eredményez, mint a gyaloglás. Ha már 8-10 km-t teszel mmeg egy óra alatt, akkor mondhatod rá, hogy futás.

Nincs ezzel baj, majd belejössz, a gyaloglás se rossz testmozgás, ha kitartó vagy, lesz még jobb is. Én szeretek futni, kitartóan is csinálom, ha egyszer elkezdem, nem állok meg, egy idő után eljön ez a "futó transz" vagy mi a bánat, és nem érzek fáradtságot/légszomjat (pedig dohányzom, persze nem futás közben), de ha megállok, akkor pár perc után elborulok mint egy zsák krumpli :)

2017. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából ez volt a második alkalom, első alkalommal 1 km is alig ment. Most sikerült a 3, de a tüdőm majd eldobtam és a vádlim is befeszült, fáj. Hogy lehetne fokozatosan hozzászokatni a testem a futáshoz?
2017. máj. 29. 12:05
 4/7 anonim válasza:
kezd el 1 km-rel és minden futás alkalmával fuss 100 méterrel többet. Én 2 km-t 16 perc alatt futok le. Mondjuk ehhez az is hozzájárul hogy csak 18 vagyok.
2017. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha terep és hegymenet is van közte, akkor ennyivel túrázom rövidebb távon, a normális gyaloglásom gyorsabb... Mivel futni iszonyat röviden tudok, nekem a 3 km impozáns, de a tempó iszonyat lassú futáshoz. Ez nem baj, van, aki szeret kocogni és a szívnek jó lehet az is, de ez nem igazán futás.


Gyakorolni kell.

2017. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez sík terep volt, de van ahol belehúztam, de olyan is (elég sok) hogy csak vánszorogva kocogtam.
2017. máj. 29. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne emeld ilyen gyorsan a távot, különben tönkremehet a térded... de akár egy évekig elhúzódó csonthártya gyulladás is lehet belőle.
2017. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!