Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan testmozgást,...

Ajánlanátok olyan testmozgást, illetve étrendet, amivel lehet fogyni?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy eléggé meghíztam. 172 centi magas vagyok és 92 kg.(Tudom, borzalom, szerencsére a környezetem nem nézi ki, hogy ennyire sok kiló vagyok, általában 10-el kevesebbre gondolnak)

Szeretnék változtatni ezen és körülbelül egy 70 kilóra lefogyni.

Tudom, kemény munka lesz és nyilván nem egy hónap alatt érhető el az eredmény (nem is ez a cél) de azt szeretném, hogy sikerüljön és végre én is vékonyabb legyek (de nem csontkollekció szeretnék lenni)

Szóval ehhez kellenének nekem tippek, hogy mit, hogyan ehetek, napi hányszor és mellé milyen, mennyi mozgást kellene beiktatni.

Mozgásra olyan lehetőségeim vannak, amihez nem kell semmi. Tehát: futás, bicikli, itthoni torna stb. Ilyesmikre gondoltam, csak nem tudom ezekből mennyit és hogyan kellene beiktatni, de szeretnék mostantól egészségesen élni és, hogy a külsőm is elfogadhatóbb legyen és én is jobban érezném magamat.


Tudnátok ebben segíteni nekem?


2017. jún. 3. 16:17
 1/3 Tián00 válasza:
Öntödében kell dolgozni
2017. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz, akárhányszor, csak legyél kalóriadeficitben, dióhéjban ennyi.


Hogy mit érdemes, az más dolog. Egészséges, neked való, tiszta étrend, olyan ételekkel, amik laktatnak, olyan elosztásban, ami neked jó. Hogy ez 1-2 nagyobb étkezés vagy 6 kicsi vagy mivan, az nagyon egyéni, ahogy az ideális makrók is.

A futás és biciklizés teljesen jó, én azért erősítenék is, lehet éppenséggel saját testsúllyal is edzeni, de pár súlyzó sem kerül olyan sokba. De ha elég neked az aerob és torna, nem akarsz igazán izmosodni, akkor csináld csak azt.

2017. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, mennyit mozogj. Nos, ha olyan típus vagy, mint én, akkor amennyire rá tudod magad venni. Én rém lusta vagyok manapság, haladás, ha 2 órát mozgok, de mivel ez főleg gyaloglás (némi súlyzós edzéssel, néha apró futással, biciklizéssel), ez nagyon minimális aktivitás. Aktívabb mozgásból napi 1 óra is egész OK, de ugye ez is emberfüggő. Van, aki a fogyisban büszke, hogy napi 5 perc tornára ráveszi magát, s van ember, aki reggeli előtt lefut egy maratont vagy edz másfél órát nagy súlyokkal, esetleg mielőtt lenyom 8 órát kemény fizikai munkában. Nincs mindenkire vonatkozó ideális mozgásmennyiség. Amikor 20 kilót fogytam, pont nem mozogtam, s nem is ettem keveset. De deficitem volt s jó étrendem, kevés izmom, így főleg zsírból fogytam. Ezt nem ajánlom, mozogni kell az egészséghez, normálisan ki se bírom anélkül és sajnálom azokat, akik sosem érzik a hiányát.
2017. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!