Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pulzus méréses futóedzés -...

Pulzus méréses futóedzés - hogyan, milyen tartományokban és elosztásban mondjuk heti 3-4 edzés esetén?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Heti egy hosszú edzés: z2-ben (45-60-75 perc, attól függ)


Heti egy intervall: kb 30-40perc, eleje kb 15perc z3-ban, majd 2-3-szor legyen benne egy z4-z5-ös 4-5perc. Minden ilyen intervallum között 2-3perc pihenő z3-ban.


A másik 1-2 futás a héten könnyű legyen: 30-45perc közötti, első 10 perc z2, többi z3, utolsó 5 perc z2.


Legyen egy-két keresztedzés mellette : trx, bringa, úszás, jóga, stb.


Egyébként amit most leírtam az a polar edzéstervein alapul, akikről köztudott, hogy a legelőször kezdtek el foglalkozni a pulzusméréssel (egyébként a sífutóknál!:) )


Én 2 éve edzek polar órával (m400) és nagyon szeretem.

Lassú, de folyamatos (!) a fejlődés, minden edzést jó kedvvel tudok megcsinálni, nincs túledzettség.

2018. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!