Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vékony testalkatom ellenére...

Vékony testalkatom ellenére is jót tenne nekem a zumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


29 éves vagyok és két éve volt császármetszésem. Amíg iskolába jártam aktívan sportoltam, munkahelyemen pedig szintén kellett a folyamatos mozgás. Viszont amióta kisfiam meg van, a császár miatt nem tudtam, később pedig nem mertem mozogni nagyon. Futni már egész régen futottam egy jót (a gyerek után való szaladgálást nem számítom bele) :)

Most lenne lehetőségem a lakóhelyemhez közel zumbázni járni, illetve van még errefelé konditerem is...

Én nagyon szívesen eljárnék erre a zenés-táncos akármire, csak a problémám az, hogy 42 kg vagyok jelenleg. Nagyon lefogytam...

Elsősorban amiért mennék az a feszültséglevezetés lenne és valami programozottabb, rendszeres mozgás bevezetése, hogy szép lassan visszanyerjem az állóképességemet is, mert ha vissza kell mennem dolgozni igen meg fogom szenvedni :D

És most jön a hülye kérdés...: Ha eljárok zumbázni, amit elsősorban inkább túlsúlyosaknak szoktak ajánlani...nem fogok még abból a 42 kilómból is lefogyni?? :D :D :D Hülyének fognak nézni, hogy én oda szeretnék járni vagy ajánljátok?

Előre is köszi!



2017. jún. 10. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eleve tévedés,hogy a túlsúlyosoknak van ajánlva.Nekik a diéta van ajánlva,azon áll vagy bukik a külalak,kisebb részben az edzésen.A konditermi edzéssel,kocogással és tömegnövelő étrenddel sokkal jobb formát tudnál elérni rövidebb idő alatt.De ha a zumba teszik az is több mint a semmi.
2017. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Cortez70 ***** válasza:
100%
Etrenden múlik. A zumba amúgy nokedli edzesnek, max tényleg feszültséget levezetni jó.
2017. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Végül is nekem nem lényeg, hogy bomba alakom legyen stb, és a hízást sem ettől várom. Nekem az a lényeg, hogy ne fogyjak tovább :)

Első körben feszültség levezetésként és kikapcsolódásként szeretnék eljárni, csak a túlsúlyosokat azért hoztam be a történetbe, mert általában nem 42 kilós nőcskék ugrabugrálnak a zenére, hanem teltebbek. Nem akarnék abba bele menni, hogy ki mitől hízik vagy fogy, vagy kinek mi a jó és mi nem. Engem nem különösebben érdekel ez a téma addig, amíg én nem leszek érintett benne :D

Ha esetleg már felhíztam kicsit, akkor valószínű, hogy inkább konditerembe járnék és "gyúrósabb" edzéseket vennék, de még ott nem járok ;)

Köszi szépen!

2017. jún. 15. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!