Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport előtt milyen...

Küzdősport előtt milyen pörgetőt/vitamint érdemes használni?

Figyelt kérdés
Hétköznaponként 8 órában kemény fizikai munkát végzek, majd 1-2 óra pihenés után küzdősport edzésre megyek, jól bírom, viszont mindenkitől eddig azt hallottam, hogy egy idő után nem fogom bírni és meghálálná a testem ha valami pörgetőt vennék.Glutamint mondták illetve ajánlották, erről van valakinek bármilyen tapasztalata, vagy az teljesen felejtős és legyen valami más?

2017. júl. 2. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne pörgetőt szedj, hanem csak simán vitamit, csonterősítőt, bárescseppet..
2017. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 palilaci ***** válasza:

Glutamin, bcaa stb Ezek aminosavak. Feherje az aminosavakbol epul fel. Nagy lehuzas az egesz. Megiszol egy adag feherjet vagy bekapsz egy csirkemellet es ugyanott vagy. Csak nem egy aminot ettel, hanem volt mellette meg 19 ami kell, plusz ertekes tapanyag.

Jol irta az elozo. Izuletvedo, egy combosabb multivitamin+omega 3. Havi egy alkalommal ihatsz porgetot, ami igazabol 3 adag kavenak megfelelo koffein+ nehany aminosav.

2017. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pörgető helyett igyál inkább valami japán teát én azt mondom :D
2017. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg a citrulline malata való erre,de én semmi érzékelhetőt nem vettem észre tőle ahogy a glutamintól sem,úgyhogy 3-5g kreatin az ami hatásos és érezhető.Az ajzószerek is jók lennének más néven zsírégetők,de ha este van az edzés,akkor attól hajnal 3-4ig kukorékolnál,ezért ezek kiesnek.
2017. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 palilaci ***** válasza:

Nem, a citrulin malat egy NO fokozo, pl mint az arginin. Nagyobb a verboseg az edzeseken es ennyit tudnak. Meg szexnel kemenyebb az erekcio es tovabb tart:D

Zsiregetok, porgetok stb ezekben mind-mind megadozisu koffein van. Ez stimulal, a tobbi placebo. 5 gramm kreatin is placebo. a kreatin akkor er valamit, ha felhalmozodik az izmokban. Ha neha valaki megiszik 5grammot de ihat akar 10et is, semmi nem lesz max. bebeszeli maganak.

Rengeteg ilyen agyonhypolt szart kiprobaltam.

Aminek valoban van erezheto hatasa az a beta alanin (jobb allokepesseg) min 5gramm, koffein (ez porget), arginin/aakg/citrulin malata/ ez segit durranni (de ez kuzdosport edzesen nem elony), panax ginseng kivonat minimum 150g, kb mint egy fel kave csak tovabb hat, kreatin kuraszeruen szedve (+5-10% eronovekedes).

Hmb, bcaa, glutamin, karnitin egyeb "zsiregeto hatasu" novenykivonatok mind placebo bullshitek, nagy reklammal es nulla hatassal.

2017. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondoltam egyértelmű,hogy a kreatin rendeltetés szerű folyamatos használata mellett van hatása és nem csak edzésnapokon vagy alkalomszerű használt mellett.De úgy látszik mégsem volt egyértelmű.
2017. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szőlőcukrot. Komolyan! Az a glükozamin legtisztább formája, energiát ad, és segíti az izmok regenerációját. 2-2 szem edzés előtt és után.
2017. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!