Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a lábam egy km...

Miért fáj a lábam egy km futás után?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kezdtem futni, de akkor inkább gyorsabban, sétával tarkítva, nem igazán élvezetesen, de nem hagytam fel vele. Csak időnként, néha sok kihagyással, de azért eljárogattam 4-5km-ekre. Kb. 3 hete elkezdtem lassabban kocogni, kb. 3-4 alkalommal 5km-t, aztán párszor 6km-t, majd kétszer 8km-t, és 3 napja lenyomtam a számomra olyan távolinak tűnő 10km-t 7:50-es átlaggal. Én sem hiszem el, hogy ilyen gyorsan lehet fejlődni, de mégis sikerült, közel 100kg vagyok, és 180cm. Nagyon megtetszett ez a laza kocogás, és tegnap mentem volna javítani az időt a 10km-n, de meg kellett állnom 1km után, mert mindkét lábam megfájdult. Leginkább a vádlimon éreztem fáradságot, olyan erősen, hogy nem tudtam folytatni, meg kellett állnom, és hazasétálni. Ezt betudtam annak, hogy éjjel elég kis helyen kellett aludnom nem kinyújtózva, és több órás vezetés után mentem futni, szóval nem érdekelt. Ma ismét nekivágtam, de megint kb. 1 km után meg kellett állnom. Eddig semmi bajom nem volt, a 10km után sem éreztem olyan erős fáradságot, de lehet, hogy azt kéne még kipihennem? Van 1-2 elég csúnya visszér a lábamon, de eddig azon kívül hogy csúnya semmi másban nem jelentkezett vele probléma, nem hinném, hogy köze van hozzá. Elég kevés vizet ittam az elmúlt napokban, erre is gondoltam hogy probléma lehet.

Szerintetek mit csináljak?

Simán csak a fáradtság van a lábamban? Vízhiány? Mi lehet?



2017. júl. 7. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bemelegíteni, nyújtani szoktál? Ezek nagyon fontosak.


Vigyázz, hogy ne erőltesd meg a lábaidat. A kóros visszértágulat is okozhat fájdalmat.


Vannak tornák, amelyek kifejezetten visszértágulat esetén javallottak. (Vénatorna.)


Plusz ezt érdemes lenne elolvasnod:

[link]


(Az nem betegség, hogy valakinek visszere van. [link] A visszér az a véna. Akkor van probléma, amikor kóros tágulat vagy gyulladás alakul ki a visszerekben. Sok cikkben helytelenül fogalmaznak, de a visszér nem egyenlő a visszérbetegséggel vagy a visszértágulattal.)


Körülbelül azon a területeken fájnak a lábaid, ahol a vénatágulatok vannak? Amennyiben igen, akkor elképzelhető, hogy azok jeleznek.


Természetesen a megfelelő vízbevitel és a kényelmes alvás is sokat számít, de így látatlanban a túlerőltetésre tippelek a fájdalom okaként.

2017. júl. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgattam a témában és nagyon sok helyen nem ajánlják a futást visszérbetegség megléte esetén.


"A visszerességre a futást és a megerõltetõbb, ugrálós mozgásokat nem igazán ajánljuk. A legjobb testmozgás az úszás és a biciklizés. Ha mégis a futáshoz ragaszkodna, csak fásliban tegye, bár én nem ajánlom a futást."

(Ezt egy gyógytornász írta.)


Itt csak az enyhébb kocogást ajánlja:

"Mivel a visszértágulatokra megnövekedett vénás nyomás jellemző, ezért kerülendők az olyan sportok, amelyek jelentős fizikai terheléssel járnak. Éppen ezért a súlyzós, izomépítős edzésektől tartózkodjunk, vagy az edzést feltétlenül kompressziós harisnyában végezzük. Kutatások szerint az úszás, a sík terepen való séta, enyhébb kocogás és a kerékpározás a legelőnyösebbek, mivel mindhárom segít a vénás pangás megszűntetésében, az izompumpa fokozásában. Ez utóbbi főleg az úszás előnye, ráadásul ekkor a hideg víz össze is szűkíti az egyébként kitágult ereket, és a vízen való úszás kiiktatja a gravitáció okozta káros hatást, hozzájárulva ezzel a vénás visszaáramláshoz – mondja dr. Sepa György, a Trombózisközpont érsebész főorvosa."



A szavaidból úgy vettem ki, hogy neked nem enyhe visszértágulatod van, akkor azt is érdemes figyelembe venni.


"A kocogás nem tilos enyhe visszér esetén, de a kimerítő, intenzív futást sajnos el kell felejtened. Ilyenkor ugyanis fokozódik a vénás nyomás, ami rossz hatással van a visszerekre. A sport azonban fontos visszérbetegség esetén: válaszd az úszást, amely segít működtetni a lábszárban lévő izompumpákat, a víz nyomása már kipréseli az alsó végtagokban pangó vért a telt visszerekből. Az úszás további nagy előnye, hogy túlsúllyal is bátran végezhető."

[link]


A legtöbb helyen az úszást és a kerékpározást ajánlják.


Sajnálom, mert a kocogás-futás tényleg nagyon jó, de nem mindenkinek és az lenne a legjobb, ha figyelembe tudnád venni az ellenjavallatokat.


(Nekem csak pici seprűvénám van, nagyon kicsi, de amikor kocogtam, észrevettem, hogy romlott az állapota. Így komolyabb visszértágulat esetén mindenképpen betartanám az ellenjavallatokat, kontraindikációkat; neked is ezt tudom javasolni.)

2017. júl. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Helyzet azóta: pihentettem 3 napot, ismét rossz volt, de később és csak az egyik. Tegnap elég jelentősen nyújtotam, és nem jelentkezett a gond :) Köszi a hosszú írást!
2017. júl. 12. 09:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen! (Azért a nyújtást is érzéssel csináld. :-))

Vigyázz magadra!

2017. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!