Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Crossfit? Kettlebell? Melyiket...

Crossfit? Kettlebell? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni rendszeresen sportolni (heti két vagy három alkalomra gondoltam, mellette heti egy jóga), de ahogy utánaolvastam a dolgoknak, egyre több lett a kérdőjel a fejemben.

Lány vagyok, a jobb térdem nem az igazi, terhelésnél hamar elkezd iszonyatosan fájni (kisebb koromban a lépcsőn megcsúsztam és azóta rendetlenkedik).

A TRX edzést próbáltam, de nem igazán hozott eredményt és nm is tetszett igazán.

A crossfit és a kettlebell azért merült fel, mert elsősorban az erőnlétemet és az állóképességemet szeretném javítani. De nem vagyok egy versenyszellem, engem inkább lelomboz, ha gyengébben teljesítek másoknál, nem szeretem az összehasonlítgatást.

A kettlebell kapcsán pedig félek, hogy nem bírnám. Vagy lezúznám magam a golyóval, amilyen béna vagyok... :"D

Írnátok tapasztalatokat, tanácsokat, véleményeket ezekkel a mozgásformákkal kapcsolatban?

Köszönöm! :)



2017. júl. 9. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A CrossFit több sportág mozgásanyagából lett összeállítva, változatos, fejleszti az állóképességet, erő-állóképességet, robbanékonyságot. Erőfeljesztésre természetesen nem olyan mint az erősítő edzés, de általános kondicionálásra, funkcionális edzésnek nagyon jó. Változatos eszközök és gyakorlatok szerepelnek benne, elő szokott kerülni a TRX és a ketlebell is. Önmagában hosszabb távon unalmasnak, egyoldalúnak tartom a kettlebellt vagy a TRX-et, de a CrossFit-ben az értelmes része van átvéve. Főleg a kettlebellről úgy gondolom, hogy több a marketing benne, mint a valós tartalom. Annyira nem tartom nagy dolognak a súlygolyót.

Nekem a CrossFit és a saját testsúlyos edzés nagyob bejött. Utóbbit is fontold meg. Ezektől hamar jó kondiba lehet kerülni, emellett a formásodásra, alakjavításra is remek, hamar meglátszik az eredmény, ami még jobban motivál majd a folytatásra.

A CrossFit-en mindenképpen szólj az edzőnek a térdproblémádról. Ekkor tzd úgy módosítani a gyakorlatokon, hogy az a térdednek is jó legyen, vagy helyettesítő gyakorlatot talál ki. Ha nem tudja ezt megtenni, akkor keress más edzőt.

2017. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aikiboxer ***** válasza:
Lemész mind a két edzésre 1-1- hónapra és amelyik tetszik, ott ragadsz. Én a helyedben megpróbálkoznék a sima testépítéssel is, hátha az jön be.
2017. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A saját testsúlyos edzést szeretem, a crossfit így első blikkre szimpatikusabb. De szerintem ki fogom próbálni mindegyiket.

Köszönöm mindkettőtök válaszát! :)

2017. júl. 9. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!