Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lánynak önvédelemre mit...

Lánynak önvédelemre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most fogok gimibe menni és kicsit messze lesz a suli(át kell mennem a város legforgalmasabb helyén és felszállni a villamosra).Szeretnék kicsit felkészülni(persze tudom,nem egyből megy ez,pár év azért kell hozzá,de azért legyen valami alapom a biztonság kedvéért,ha nem tudnék egyből elfutni xD)

Nem vagyok olyan erős(főleg férfivel szemben),szóval valami olyan kéne,amihez nem szükséges olyan nagy erős,mégis hatásos.

Esetleg +ba még egy gázsprayt is beszereznék.


A válaszokat köszönöm ! :)

14l

Majdnem elfelejtettem:Szegedi vagyok



2017. júl. 13. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy kiadós orrbaverés, és egy jóízű tökönrúgás mindent megold. :)

Nem vicc.

2017. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Thai Box, Jiu-Jutsu, Aikido, Judo, Birkózás.


Gina, hogy akarsz te bárkit orrbaverni, ha lefog és a falnak nyom? Nem rosszból kérdezem, ne vedd magadra! Csak nem messziről fog odafutni hozzád a gonosz bácsi, hogy "héjj, elkaplak, muhahaha, nem menekülsz!!", hanem kiugrik a sarok mögül, mint a madárpók a lyukából, lefog és falnak nyom. Ha Boxolsz, akkor TALÁN lehet esélyed orrbaverni, de különben nem. És mivel valószínűleg úgyis el fog kapni, ezért kellenek olyan stílusok, amik megtanítanak fogásból szabadulni, dobni, testharcolni.

2017. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom. Én a könnyebbik esetet írtam le. Minket tesin tanítottak egy kicsit önvedelemre. Mit csinálj, ha elkapják a nyakadat oldalról, előről. Szemből megmarkolják a ruhád nyakát.


Abban az esetben, amit mondtál, a tökönrúgás még mindig él, mert ha gyorsan fel tudod kapni a térded, és nincs rajta cuccvédő, akkor még van esélyed. Vagy ha olyan a helyzet, akkor a sarkamat kapom fel. Mondták még azt is, hogy a szemre támadjunk. Meg kiabáljunk, hogy tűz van. Persze ezek csak a legalapvetőbb dolgok, egy vékony lánynak egy kigyúrt pasi ellen tényleg nincs sok esélye.

2017. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
paprika spray
2017. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudnád tökön térdelni. Csak van valami fiú ismerősöd, játszátok el a szituációt. Ha nem hót topa, akkor simán felemel és tudna veled futni a fekete autóba. Amit toroktámadás ellen szoktak tanítani az soha nem működik, ugyanis azt valamiért kihagyták az oktatásból, hogy meg kell feszíteni a nyakadat, hogy ne fojtsanak meg. Anélkül egyik szabaduló technika sem működik.
2017. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gvass1 válasza:

Csak paprika sprayt ne. Ha megtalálja a rendőr eljárást indít, mert közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül.

A Pajzs 5000 legális, közterületen is, és hatásosabb is mint egy paprika spray.

2017. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!