Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele az edzésbe...

Hogyan kezdjek bele az edzésbe, ha évekig szinte semmit nem mozogtam?

Figyelt kérdés

Egészségügyi problémák miatt az elmúlt években (2-3 év) alig, vagy szinte egyáltalán nem mozogtam. Mostanában annyi a mozgásom, hogy bemegyek a munkahelyemre és haza, tehát a nagyon minimum mozgás megvan, de persze ez nagyon kevés. Szeretnék rendszeresen sportolni. Amit tudni kell rólam, hogy nem vagyok elhízva (168 cm 53 kg körül), viszont semmi izom nincsen rajtam szinte, ès ezen szeretnék változtatni. A legnagyobb problémám a fenekemmel van. Nagyon kicsi, lapos. Szeretném, ha nőies, izmos lenne. Olvastam, hogy guggolásokat, kitöréseket kell csinálni. Ezeket (egyelőre súly nélkül, mert kezdő vagyok) meg is próbáltam. És az a gond hogy egyáltalán nem érzem a fenekemet, hogy megerőltetné, csak a combomat. Mintha annyira nem lenne rajta izom hogy már nem is tud mi dolgozni vagy nem tudom. Szerintem jol csinálom a feladatokat, néztem sok videót, képet. Sajnos a térdem is kicsit tecseg ropog a gyakorlatok alatt, emiatt is félek csinálni. Mit tegyek? Arra is gondoltam már hogy személyi edzőhöz fordulok (bár gondolom az ilyesmi elég drága).... bagy szerintetek mit tehetnék? Hogy kezdjek neki az egésznek?

22L



2017. febr. 2. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

" Ezeket (egyelőre súly nélkül, mert kezdő vagyok) meg is próbáltam"


"És az a gond hogy egyáltalán nem érzem a fenekemet, hogy megerőltetné,"


Már látod a hogy mi a baj?


Súllyal edz, kezdőként is, mert így nincs elég terhelés, a térdedre szedj ízületvédőt, de inkább ki kéne vizsgáltatni, hogy mennyire súlyos a probléma.

2017. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát jó. És mekkora súllyal?
2017. febr. 2. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
amekkorával bírod végezni szabályosan, az első 2 hónapban még nem kell megszakadnod, az első hetek arra vannak hogy tanuld a szabályos kivitelezést, szóval eleinte csak rúddal guggolj.
2017. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget :)
2017. febr. 4. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!