Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minden nap 5 km/fél óra, vagy...

Minden nap 5 km/fél óra, vagy kétnaponta 10 km/egy óra futás jobb?

Figyelt kérdés

Mellette természetesen súlyzós edzést is végzek. Eddig 10-eseket futottam, minden másnap, heti 3x. Szintén heti 3x lementem a terembe is edzeni, és volt egy pihenőnap a héten.


Viszont sok lánynál meg azt látom, hogy kevesebbet futnak (nem HIIT, a tempónk nagyjából egyezik), csak feleannyit, 4-5 km-t, és emellé edzenek heti 3-4-szer teremben.


Hogy lenne jobb? Elsősorban szeretnék javítani a teljesítményemen és a formámon (másfél éve aktívan sportolok, látszik, de lehetne fokozni). Vagy fanyarodjak rá a HIIT-re? Az a baj, hogy értelmetlennek tartom, mert nem tudom olyan intenzíven csinálni még...

21L


2017. júl. 25. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem fuss mindennap 5-6 km-t kivéve egy nap. Akkor 10-12-t.
2017. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a célod a futással. Csak egy pipa az edzéstervben, vagy szeretnél fejlődni benne, esetleg van valami idő vagy táv, amit teljesíteni akarsz (mondjuk félmaraton 2 órán belül, stb). Alapvetően én azt mondanám, hogy ha állóképességet akarsz fejleszteni, akkor inkább hosszabb és kevésbé intenzív futásokat csinálj, de néha vegyíthetsz bele rövidebb és gyorsabb futásokat is, ami a sebességedet és az oxigén felvevő képességedet növeli. Rövidebb gyorsabb és hosszabb lassabb futásokat váltogatnék, de heti 1 pihenőnapot mindenképp tarts, az fontos a hosszútávú fejlődés fenntartása érdekében. Persze emellett mehetnek a keresztedzések is a teremben, mert ha mindig csak egy fajta mozgást végzel, nagyobb az esélye a túlterhelésnek és sérülésnek is.
2017. júl. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!