Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sok féle sportot űztem már,...

Sok féle sportot űztem már, most hagytam abba a szertornát, bele szeretnék kezdeni egy új sportba mit ajánlotok? Esetleg leirhatjátok mit sportoltok es, mi benne a jó. Nehezebbet is ajánlhattok.15L

Figyelt kérdés

2017. aug. 6. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezeket találom érdekesnek: trampoline, szinkronúszás, toronyugrás, birkózás, evezés, ugrókötél, akrobatikus kisárlabda, sí, snowboard. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ezen kívül nég mondanám a kenut,amit most űzök és a karatét, amit kisebb koromban csináltam. A kenuban az a jó érzés, amikor suhanok a hajóval, és közben mégis olyan nagy nyugalom van a vizen. A karatéban a legjobb, hogy könnyen megvédheted magad, és mivel megtanulsz esni, más élethelyzetekben is kevésbé sérülhetsz. Én is hasznát vettem ennek is, meg amikor a cigányok belémkötöttek a suliban, tiszta bátorságot kaptam. Úszni is járok heti kétszer, mivel vizisportolok. Nem a szívem csücske, de a pillangóúszást azt szeretem, szóval azért már érdemes volt belekezdenem.
2017. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szertona jó alapot jelent sok más sportág mozgásanyagához: műugrás, toronyugrás, szinkronúszás, gumiasztal, akrobatika, fitnesz.

Ha teljesen másba kezdenél, ajánlom a triatlont, vagy a tájékozódási futást. Mindkettő előnye, hogy szép környezetben, természetben vannak a versenyek, nagyon jó hangulat szokott lenni, és nemcsak fizikai hanem szellemi sport is egyben a taktika és a tájékozódás miatt. Mivel szezonális sportok, télen jó kiegészítő a sífutás.

Bármelyik vízi sportot is ajánlom: kajak-kenu, evezés, szörf, vitorlásás, az említett természetközelség és a csapatszellem miatt.

Amit felsoroltam, jó részét magam is kipróbáltam, ha érdekel valamelyik, tudok bővebben írni róla.

2017. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hat en aerobikozok, (a versenyzosre gondolok nem arra amire a nagysggu nenik jarnak) es abban szertornas alapokkal versenyzo szintre is eljuthatsz, hiaba vagy mar 15 eves. Ott kicsit vissza fognak terni a szertorna alapjai, ezert tetszhet neked. Es ez nem olyan sporttag mint az rg vagy a torna hogy ngyon fiatalon kell elkezdeni. Ha jo tornasz voltal tenyleg par honap alatt felfejlodhetsz a tobbiek szintjere. Persze csak ha megvan az alap lazasagod es eronleted, allokepesseged. Azert szeretem mert nagyon nehez, szivatos sporttag, a versenyen fel masodperc alatt elrontharod annyira a dolgokat, hogy mondjuk 10 helyezes minusz😅. Ha esetleg elarulod hogy hol laksz, tudok ajanlani egyesuletet, hogy arra hova lenne erdemes beiratkozni😊 Hatranya viszont hogy nem ismert, es sokszor nem elismert sporttag. Nagyon sok ember ha meghallja hogy aerobikozok az alakformalas jut eszebe, es nem az a versenyzos tipus.
2017. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!