Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért csak a bal sípcsontom fáj?

Miért csak a bal sípcsontom fáj?

Figyelt kérdés
Régóta rendszeresen futok minden nap. Viszont nyaraláskor kihagyom teljesen, és még utána vagy 2 hétig. Így kb. egy hónap kimarad. Amikor újrakezdem, mindig csak a bal sípcsontom fáj. Ez kb 3-4 hét után múlik el. Futógépen futok, és ilyenkor alacsony tempóban rövidebbeket futok, hosszabb melegítésekkel. Mégis fáj, és csak az egyik oldalon. Ilyenkor használok gumis fáslit, meg kompressziós harisnyát is.

2017. aug. 23. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

én arra a következtetésre jutottam,hogy az alsó lábszár gyengesége,elhanyagolt edzése és merevsége okozza ezt.

mert amikor nem vádliztam és rendszeresen kocogtam,akkor jelentkezett a probléma.

rendszeres guggoló és vádli edzések mellett nem jelentkezik.

ami végülis logikus,mert a jól karbantartott izomzat vérellátása jobb,az ízületi kenés is jobb,és a becsapódást is jobban képes tompítani.

2017. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És volt olyanod is, hogy csak az egyik fájt? Mert futásnál mindkét láb egyformán van terhelve.
2017. aug. 26. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!