Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérjepor helyett?

Fehérjepor helyett?

Figyelt kérdés
Szeretném leváltani a fehérjeporomat valami másra, mert egyszerűen nem tudom meginni, bármilyen ízről van szó. Émelygek ettől a cukorhelyettesítő édesítő félétől rettentően, és kb másfél óra mire sikerül meginnom a reggeli adagomat, máskülönben tuti hánynék. Bármire lecserélném ami helyette jó. Hallottam hogy tojásfehérje is megfelelő. Ez egy jó alternatíva lenen számomra, mert könnyen hozzáférhető, és gyors az elkészítése. De nemtudom, hogyan készíthetem ezt el. Nyersen kell fogyasztanom? Vagy sütve kókusz olajon? Úgy hallottam a fehérje kicsapódik nagy hőmérsékleten így lehet nem is ér semmit. Valaki tudna valamit ajánlani helyette?

2017. szept. 14. 13:13
 1/7 Cortez70 ***** válasza:
Jó a tojás, de meg kell sütni vagy főzni. Pont, hogy így tud jobban felszívódni. A fehérjék aminosavakra esnek szét az emésztés során és az fog felszívódni, hasznosulni.
2017. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rendben köszi a segítséget. kb reggelire 50gramm fehérjeport kell meginnom, ez simán 50gramm tojásfehérjének felel meg?
2017. szept. 14. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. A fehérjepor 70-80százaléka fehérje, fajtátol függően. A tojásfehérjének meg kb 12%-a a fehérje.
2017. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szval akkor 7szeres a szorzó kb. Ami azt jelenti ha nekem kell reggel 50gramm fehérjepor az 7*50= 350gramm tojásfehérje szükséges. Köszönöm.
2017. szept. 14. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100g tojásfehérjében 11 g fehérje van, számold ki hogy mennyit kell enned. De érdemes sovány húsokkal is bevinni, szerintem nagyon hamar rosszul leszel ennyi tojásfehérjétől is.
2017. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bármi helyettesítést meghallgatok, mert a tojásfehérjét is tudom izesíteni pici fűszerrel és sokkal jobban esik mint a fehérjepor bármilyen ízben. Csak a reggelimben van 50gramm fehérjepor és lefekvés előtt 25 gramm. Van az étrendembn csirke,rizs,brokkoli, de nem szeretnék nagyon belenyúlni. De bármit meghallgatok mert ez a fehérje elég fontos lenne nekem.
2017. szept. 14. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:

A tojásfehérjét habbá verve, sajtosan, fűszeresen kisütve én rengeteget meg tudnék enni belőle... :) Rengeteg jó recept van tojásfehérjével. Sütve jó, mert nyersen elvonja a biotint (egy tojássárgájányit, szóval itt lehet mit tenni), a felszívódás és a nyersesség kapcsolatáról mit sem tudok, ellentétes infókat olvastam erről, de nekem mindegy, szeretem a nyers tojást, de azért elsősorban nem úgy eszem.


A fehérje kicsapódik magas hőmérsékleten, igen. Ezért veszélyes a magas láz, de csak mert a testedben nem működik a saját fehérjéd, azért a hőkezelt fehérjével nincs gond. Még senkinek nem lett fehérjehiánya attól, hogy sok sült húst evett, nyers fehérjét pedig alig.


Amúgy natúr fehérjeporok is vannak. De szerintem élvezetesebb ételeket enni, a fehérje azért könnyen összehozható, kivéve, ha nagy fehérjeigény párosul kis kalóriakerettel és ehhez nem elég fehérjedús étrenddel.


Egész tojást is ehetsz, legalább néha. Az azért finomabb, mint csak a fehérje, persze nem tudom, melyik tulajdonsága miatt nem tervezel eleve vele.

2017. szept. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!