Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mennyit kell...

Mit gondoltok, mennyit kell egy sportban kezdő, szálkásodni akaró átlagos max 3-4 kg felesleggel rendelkező férfinek edzenie ha az étkezésre is figyel?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Mindig halogattam a sportolást, távlati tervben elképzeltem a hasamra a kockákat, karra a tricepszet stb mondván hogy majd egyszer, EGYSZER összeszedem magam. És egy hónapja jöttem rá hogy most vagyok zsenge :D most nézhetek még ki jól. Nemsokára jönnek a ráncok és kevésbé lesz a testem formálható így hát most kell hogy történjen valami.

Tisztában voltam azzal, hogy mennyi a kitartásom (kényelmes ember vagyok...) ezért napi 20-25 perc tornával kezdtem, 10 perc bemelegítéssel. A 10 daily exercises alkalmazást csinálom végig, néhány plusz elemmel, ill. hetente 4-4 darabbal növelem a teljesítendő darabszámot a gyakorlatokban. Súlyemelést is viszek bele majd nemsokára. Elég ez? Jó így kezdetnek? Hetente 1-et pihenek egyébként.

Elszomorít hogy mindenki azt írja hogy a 20 perc semmi, meg hogy van aki ennyit fut BEMELEGÍTÉSNEK!! Én meg néha ezt a kis "léha" edzést is megeröltetőnek érzem. Nem hiszem el emberek, hogy mindenki napi 1-1.5 óra sporttal kezdte. Könnyen beszél az, aki gyerekkora óta edz valamit, vagy sportjátékra járt, vagy van egyáltalán ennyi ideje rá.

Egyfajta erőfitoktatást látok abban hogy fikázzák a 20 perc mozgást, mert nekik az már semmi. De ők se úgy kezdték, hogy 50 kilóval nyomatták tízmilliószor egy nap, nem? Csak most már jól esik nagyobb elvárást mutatni a kezdők felé, hogy az ego-jukat növeljék azzal, hogy a másik anatómiailag képtelen még bizonyos dolgokra. Rosszul látom ezt? Bár lehet pont az elhízottak meg életunt csúnyaságok kommentelnek ilyeneket nem tudom. Ha kis vonzó szálkás testet akar valaki tényleg durván minden nap szenvedni kell? Vagy akik azért szépen kigyúrták magukat (nem sziklaomlás-alakra gondoltam) hogy érték el azt az állapotot?

Erősítenem kell méginkàbb a kitartásomat és durr bele vért kell izzadjak minden nap ha akarok valamit, vagy alapozhatok a lassú terhelésnövelésre? (pl.: havi 5-10 perccel megtoldom a tornát, nagyon lassan növelem a súlyokat vagy ilyesmi), vagy sz@.rjam le hogy ki mit ír és csináljam úgy ahogy jónak érzem?



2017. szept. 24. 17:34
 1/1 Cortez70 ***** válasza:
Heti 3 teljes testes edzés kell neked. Olvass: Google: alapismeretek. Első találat .
2017. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!