Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az osztályomban van egy két...

Az osztályomban van egy két srác akik edzőterembe járnak és kisebb nagyobb súlyokkal edzenek. Ők mintha kicsit kezdenének kopaszodni. A 'gyúrás' és hajhullás közt van összefüggés?

Figyelt kérdés
Persze vannak kivételek, de úgy 50%ban összefügg. Mi lehet az oka? Én is szeretnék kis súlyokkal edzeni. De kopaszodni nem akarok. 18 f
2010. máj. 27. 22:44
 1/10 anonim válasza:
93%

Én azt mondom, hogy a kopaszodás genetika. Attól, hogy sportolsz, nem fogsz kopaszodni.

Ha édesapád hamar veszítette el a haját, te is hamar elfogod dobni valószínűleg.

Amúgy ha meg nem genetika, akkor a koksz vagy az egyéb test(le)építő szerek

2010. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 clint ***** válasza:

mivel osztálytársaid, ezek szerint 18 éven aluliak, azaz még

zajlik a hormonháztartásuk javában, erre gondolom szteroidot szedtek és tul sok hormon mozgott bennük... Kopaszodás, pattanás, pattanásos hegek a háton, vállakon, stb ezek lehetnek a tünetei, alapból magas volt a férfihormonszintjük, de ők külsőleg még bevittek, ezért történik...

2010. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18 évesen ennyire tudatlan legyen valaki az már kínos!
2010. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha én is elkezdek kis súlyokkal edzeni bicepszre, szerek szedése nélkül, akkor ugyanúgy kopaszodnék mint anélkül? A gyúrástól nő a hormon 'szint'.
2010. máj. 28. 12:32
 5/10 anonim válasza:

a hormonszint és a szőrnövekedés közt van összefüggés, de a kopaszodás döntően genetikus dolog

amit örököltél, az lesz a hajad sorsa

ez a hordjuk sapkát, szárítsuk meg jól a hajunkat tusolás után stb. mind kamu, aki hajlamos a kopaszodásra, az meg is fog kopaszodni

2010. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 clint ***** válasza:

a tegnapi 23:02 vagyok, az elöttem válaszolónak:

Hülyeség.... A hormonokhoz is jócskán köze van a kopaszodásnak... Nemegy embert ismerek akinek az apjának csak oldalt nő haja, neki meg dús.. Az anyjára is ütehetett nem??? Ráadásul, nálunk apám és nagyapám sem kopaszodott, az öcsémnek meg már tinikorában kezdett ritkulni a haja, ráadásul ismerek egy csomó idióta kiskölköt akik danabolt, sustát meg minden szart nyomnak magukba tizenévesen és már v alakvan nő a hajuk a homlokuk fölött.. A nők miért nem kopaszodnak??? szted? MErt nekik nincs tesztoszteronjuk, azaz férfihormonjuk... A férfihormon drasztikus megnövekedésével igenis kopaszodsz, izzadsz, szőrösödsz is... persze lehet genetika, de a kérdező osztálytársai közül miért pont a gyúrosok kopaszodnak????

A kérdezőnek meg üzenem, ha sulyzós edzésbe kezd egy kicsit emelkedni fog a hormonszintje az lehet, de ez bármilyen sporttól megemelkedik és nem olyan drasztikusan, hogy kopaszodjon.... Most abba gondolj bele, hogy egy tizenéves fiunak pontosan 100%-os a férfihormonszintje... Huszonéves korodra ez már lemehet akár hatvara is, negyven év fölött meg jóformán nincs is nem egy embernek...

Szoval tizenévesen ha kivered a falra tiz perc után már tele is a batyu, ilyenkor alakulsz, és ez a 100%-os szint tökéletes szint, sőt magas!!! Egyetlen dinabol, naposim, vagy anabol tabletta 400%-kal növeli ezt a hormont.. Szóval az amugy is 100%-os szint megsokszorozodik 400%-kal, ez túl sok a szervezetnek, ilyenkor ösztrogénszint keletkezik, ami rossz hormon, és kopaszodsz, pattanásosodsz, rosszabb esetben amikor nagyon tulzásba van víve a koksz a mellbimbó is megnő, szó szerint csöcsösödsz... ennyi az egész..

2010. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
csak annyit hogy ösztrogén szint nem keletkezik hanem megnő így próbálja kompenzálni a magas teszto szintet, valamint a mellbimbó nem megnő hanem becsomósodik, és a többlet zsírszövet képződés miatt csöcsösödsz amit gynecomastiának neveznek.
2010. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 clint ***** válasza:
Igen lényegében én is igy értettem, az ösztrogénszint keletkezik arra értettem, hogy egy idő után teszto helyett, nem ugy hogy az már nincs benne, de a csöcsösödéssel nem értek egyet, lehet becsomosodik, de emiatt megnő szó szerint, a csomósodás miatt akkor tágul,az lehet, de nem igazán hiszem, hogy a zsirszövettől, nemegy embert láttam már hogy szteroidtól kétszerese lett a mellbimbója viszont igen komoly szálkás testtel rendelkezett...
2010. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"2. Pseudo-gynecomastia, (más néven lipomastia), vagyis a mell elhájasodása a valódi mell-szövet hiányában. Ennek megint sokféle oka lehet, az elhízástól a szteroidok használatáig. Idősebb férfiaknál a prosztata-problémák miatt szedett ösztrogén mellékhatása is lehet. A kezelést a pontos diagnózis határozza meg. Súlyosabb esetekben egy kozmetikai műtét is szükséges lehet."
2010. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A 16 éves fiam is azzal fáraszt ,hogy gyúrni akar..no persze mindenféle hülye szerek nélkül./Szerencsére van agya a gyereknek/...De ezeket olvasva megpróbálom lebeszélni róla....
2014. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!