Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet ajánlotok?

Milyen edzéstervet ajánlotok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 162 cm, 52 kg. Az alakommal nincsen bajom, csak erősebb,izmosabb szeretnék lenni. (Nem túlzóan) Körübelül egy hónapja láttam youtuben videokat, gyakorlatokat amiket szinte mindennap megcsináltam és nagyon tetszettek,kipróbáltam új ételeket, egyre több zöldséget,gyümölcsöt eszek. Viszont suli mellett kezdek kifáradni. Tudtok ajánlani valami rendszeres testmozgást (pl. futás) amit elég ha heti 2x-3x csinálok? Ha például eljárok futni akkor mennyit fussak, és hol? Mik azok a gyakorlatok amik nem tartanak sokáig (max 10-20perc) de mégis eredményesek? A célom nem az hogy vékonyabb legyek, hanem hogy fittebbé és erősebbé váljak. Az olyan mindennapi dolgok is mint pl. busz helyett séta,lift helyett lépcsőzés stb. számítanak?
2017. nov. 1. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha erősebb szeretnél lenni, akkor erőnövelő gyakorlatokat kellene csinálnod.:) Saját test súlyal vagy súlyokkal. A futás nem igazán jo erőnövelésre mivel nem csak zsírt, de izmot is vesztes vele (néz csak meg képeket maratoni futókról) Lehet futni is, mert remekül eszi a kardióvaszkuláris rendszert, és növeli az állóképeségedet, de ha erőnövelés a cél, érdemes eljárnos edzőterembe, eszeni súlyokkal vagy pedig valami jo kis saját testsúlyal végezhető edzés után nézni. Ha mindenképp futni akarsz akkor válaszd a sprintet. (nézz képeket sprinterekről és megérted miért) A hirtelen magas de rővid ideig tartó intenzitás, növeli váz izomzatot, remekűl edzi az erőnlétet, és izomépîtésre sarkalja a szervezetet. (persz ez esetben is azért érdemes eljárni edzőterembe a hatékony izomnövekedés érdekében) Ha kérdésed van írj nyugodtan privátban!:)
2017. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A helyesírásért pedig bocsánatot kérek, de sietve írtam és telefonról:D
2017. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!