Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pár éve felhagytam a tánccal és azóta szeretnék újra sportolni. Labdajátékokhoz nincs érzékem, viszont a keleti harcművészetek érdekelnek (az ázsiai kultúra is).

16 éves vagyok, 178 cm magas, 60 kg, de sajnos nem vagyok valami sportos alkat. Nem versenyszerűen szeretném űzni, csak hobbiként és jó lenne, ha meg tudnám védeni magam. Tudnàtok ajánlani valamit? Már neten utánaolvasgattam, most inkább személyes vélemények, tapasztalatok érdekelnének.



2017. nov. 3. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

ázsiaiból csak 1 van ami szóba jöhet és hasznos a thai box.

a kínai vonalban ilyen csing csung majomkodásokban meg ninja témákban ne is gondolkodj ha használható tudást szeretnél.

2017. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, nem kell feltétlen ázsiainak lennie, csak eddig azokat nézegettem, de bármilyen küzdősport jöhet.

Thai bokszhoz milyen alkat előnyös? Vagy ez így nem meghatàrozható?

2017. nov. 3. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nehéz ajánlani, egy küzdősporton belül is sok múlik az oktatón meg az edzőtársakon. Ha meg akarod védeni magad vegyél gázpisztolyt, vagy járj ökölvívásra. Én személy szerint visszamennék táncolni.
2017. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Már hányszor meg lett beszélve, hogy Magyarországon is van jó oktatású kínai stílus, például a Hung-Gar, Choy Lay Fut, Wing Chun, Wing Tzun, illetve egyik Xing Yi iskolában is nagyon jó edzés van. Furcsa, hogy még mindig nem fogtad ezt fel és hülyeséget beszélsz, ráadásul úgy, hogy ezek a stílusok a szemed előtt verik szét Thaiföldön a Thai Boxolókat, különösen a Choy Lay Fut. Abban igazad van, hogy sok szenny "Kung-fu" iskola van az országban, de a jókat illik megemlíteni. Az meg sajnálatos, hogy a Kung-fu igazán kemény magja nincs Magyarországon, mint például a Baji Quan, Tongbei Quan, például, de azzal, hogy instant a kínai vonalat szidod ilyen téren, ezeket is beleveszed, az meg nagyon nagy hiba.


Kérdező! Lehet választani: -a fentebb felsorolt Kung-fu stílusok mehetnek-, illetve mehet még a Thai Box, Box, Savate, Judo, Birkózás, Goju-Ryu Karate (Kyokushin és Shotokan semmiképp!!), Kick Box, Taekwondoo. Amelyik tetszik, mind jó.

2017. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KakashiSensei válasza:

Tudom, hogy sokan fikázzák a karatét, de azt ajánlanám a legjobban. Kb. 1 éve kezdtem el, és rengeteget fejlődtem, hajlékonyabb lettem, erősebb és ügyesebb is. Egyfajta magabiztosságot biztosan ad, főleg, ha jó stílust választasz, mert leginkább az határozza meg, hogy jó-e vagy nem.

Ja, és bocsi a megfogalmazásért, már eléggé fáradt vagyok. :,D

2017. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy hol laksz , mik vannak elérhető közelségben , mit engedhetsz meg magadnak .


Ha van rá lehetőséged akkor a box-birkó kombó ami remek "pusztakezes" alapot ad . Ha csak egyet választhatsz akkor érdemes egy olyan állóharc stílust választani ami tanít ütni és rúgni is . Ilyen a thai , kickbox , francia box ... ... ... Ill fegyveres harcot pl scherma , kali . Esetleg kombinálhatsz állóharc vagy fegyveres stílust egy önvédelmi rendszerrel is mint a defendo .


Kerüld az olyan helyeket amelyek rövid időn belül nagy sikert ígérnek ( pl 3-4 hónap alatt bárkit ártalmatlanná teszel aki rád támad ) mert ezek csak a pénzedtől akarnak megszabadítani . Olyan terembe menj ahol az edzések szerves része a full kontakt sparring és meg is izzasztanak rendesen . Vagyis kellően megerősítenek fizikailag is .


Tehát nézz be egy box , kickbox , thai box , savate , birkó ... ... ... edzésre .


Kérdezd meg az edzőt hogy van e náluk sparring , zsákolás , pontkesztyűzés ... ... ... Tehát meséljen neked arról mi folyik egy edzésen .

2017. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Infrector válasza:
Box, Thai Box (Muay thai), Karate.
2017. nov. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha számít önvédelem is, valóban olyan kell, amiben full contact sparring van. Box, thai box, vagy ha az ütögetés nem a te műfajod, brazil jiu-jitsu (ez neked külön jó lehet, gondolom a tánc miatt valamennyire hajlékony vagy).
2017. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egy Taekwon-do mért lenne majomkodás? Hatvani Nemzetközi versenyen vannak thai-boxosok is, 98%-ukat megvertük, mint taekwon-do sok.
2017. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!