Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem? Többi lent

Figyelt kérdés

Leginkább olyat keresek, ami növeli az állóképességet, de elkezdéséhez nem kell különösebb fizikai erőnlét.

Nehéz fizikai munkát végzek (idősotthonban dolgozom mozgáskorlátozott emberekkel, emelgetni, öltöztetni kell őket). De nem túl jó az erőnlétem, ezért hamar kidöglök úgyhogy fejleszteni szeretném magam.


További infók: 22éves vagyok, lány és 168cm, 72kg (szóval -5kg is lehet jól jönne de azt nem tartom annyira fontosnak). Futás kizárva, borzasztó rosszak a térdeim, gyakori futóedzéstől tönkremegy. Próbáltam. Szóval kizárólag futni nem megy.

A shaolin kung-fut is próbáltam, ami amugy tetszett, de tök türelmetlen volt hozzám a shi-fu (vagy lehet én vagyok béna, hisz ő azt mondta az ő idejében 3x ilyen szigorú volt az edzés...fene tudja), nem tudtam megjegyezni az alapgyakorlatokat sem szóóóval azzal nem próbálkoznék újra.

Konditerembe meg nem akarok járni, mert abban nem érzek magam felé semmi kihívást...Tudom, hogy van benne kihívás de én tanulni akarok! Valamit, ami később a hasznomra válhat. Ezért keresek küzdősportot.


Előre is nagyon köszönöm!



2017. jún. 19. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a figyelmedbe a következőket: box, thai box, savate, birkózás, judo, BJJ. E stílusok tréningjeinek 99%-a felruház téged valódi harci skillekkel, fejleszti állóképességedet és megedzi izomzatodat.


Nagyon sok lány azért nem mer belevágni egy küzdőportba, mert lány. Te ne félj! Az én ökölvívó egyesületem kezdőcsoportjának negyede legalább leányzó, de speciel van két női birkózó ismerősöm is. A küzdősportok esetében nem számít a nemed, csak a célod, a motivációd és a kitartásod!


Kerüld el azokat a kamu-harcművészeteket, amik azzal a hazugsággal promózzák magukat, hogy pár hónap alatt kiképeznek téged a 100%-os utcai önvédelemre. Ilyen harcművészetnek csúfolt parasztvakítás a wing tsun kung-fu, a krav maga, a ninjutsu és társai. Ezek a rendszerek saját hazájukban, saját autentikus kulturális közegükben talán érnek valamit, de itt Magyarországon ezek csak agymosó, pénzlehúzó átverések. Reális utcai önvédelmet te nem fogsz melegre fűtött tornatermekben formagyakorlatozással és levegőhajlítással, sparring nélkül elsajátítani. Óvakodj ezektől a marketing-harcművészetektől és válassz egyet a fennemlített, igazi küzdelmi értékeket nyújtó stílusok közül!


#CHRILLEX

2017. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A lányságommal nincs bajom, csak pont az, amit írtál, hogy vannak kamuk, amik nem jók semmire. Ötezer féle sport van és ágazatai amik csakúgy vannak divatból...De én, mint laikus, nem tudom, mibe érdemes energiát ölni, hogy jó is legyen.

Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segített!

2017. jún. 19. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudtad megjegyezni az alap gyakorlatokat ?
2017. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogyan érdemes küzdősportot választani ? Laikusként is észreveszed miképp folyik az edzés menete tehát bemelegítések , nyújtások , erősítések .... Továbbá van e az edzés folyamán sparring ( szabad küzdelem védőfelszerelésben ami teljes erőből történik ) Beszélgethetsz az edzővel mivel ezekből is sokat le lehet szűrni. Sok kamu edzésen csupán a levegőben ill páros gyakorlatok során gyakorolják a technikákat valamint rámennek erősen a formagyakorlatokra tehát semmilyen " reális" küzdelem nincs benne . Páros gyakorlat pl az ellenfél üt és te védekezel egy adott technikával is fordítva te támadsz és az ellen védekezik . Illetve a bemelegítést stb is igyekeznek pár alap gyakorlattal letudni tegyük fel 20 fekvő , ugyanennyi felülés és így tovább.Valamint azok a kijelentések hogy "ez a legjobb küzdősport , itt tanulod meg a legjobban megvédeni magad ... " Vagyis azt állítja be a legeslegjobb stílusnak és magukat a legkeményebb klubnak .


Érdemes lenézned egy savate , box , muay thai , kickbox , birkó , goju ryu , itf taekwondo edzésre . Ám itt is figyelni az edzés menetére .

2017. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Leginkább olyat keresek, ami növeli az állóképességet, de elkezdéséhez nem kell különösebb fizikai erőnlét."


Elkezdeni mindegyiket nehéz lesz. Senki sem kezdi el edzetten a sportágat. Ha nem lesz megerőltető az edzés, akkor nem is fog érni semmit. Persze fokozatosan kell terhelni magad.


Küzdősportok közül emeléshez a legjobb a birkózás. Ez egyértelmű. Csak a vitatkozók kedvéért írom le. Az álló ütő-rúgó sportágak nem jók, hiszen ott semmiféle dobás nincs, így nem tanulod meg kiemelni az ellenfeled. Állóképességre jó. A judo, más néven cselgáncs, már a nevéből adódóan mutatja, hogy itt sem feltétlenül az emelés a cél. A BJJ és az ehhez hasonló nemrég bejött dolgok pedig amolyan földharc, ahol le kell vinni az ellenfelet, és ott kell elérni, hogy eltört valamijét, vagy megfojtsd. A fogások itt nem az emelést, hanem a törést, szorítást szolgálja.


Birkózásban a legtöbb pontot érő fogások azok, ahol kiemeled, és a levegőben minél nagyobb ívben dobd a hátára, ebből adódóan nagyon sok olyan technika van, amiben a cél a kiemelés. Van persze gáncs, pörgetés, roggyasztás, lábra támadással levitel (innen is ki lehet emelni), fejlefogás.

Az emelésnek is vannak különböző technikái, itt is két csoport van, amikor áll, vagy amikor hason fekszik, de kontrából is lehet ezeket.

Pont emiatt az edzésen nagyon sok a társ cipelése erősítésként, a társ emelgetése meg alap, szóval a térdednek ez biztos nem használ, de ha emelésben akarsz fejlődni, akkor emelés nélkül nem fog menni. Lehet súlyzózni is, de ott nem fogod megtanulni, hogy egy embert hogy kell megemelni a lehető legkönnyebben.

Sajnos nem tudok olyan egyesületet ahol 22 éves lányként foglalkoznának veled, de ha fizetsz egy edzőnek hogy foglalkozzon veled, akkor talán.

2017. jún. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 palilaci ***** válasza:

Hallgass az elsore, leirta a tutit.

Utolso: Mar hogyne lenne emeles es dobas a judoban:D Igaz nem suplexek, de felesleges is ha ott a gí.

2017. jún. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Majd egy 22 éves csaj birkózni megy . .

Még az is necces hogy ha bokszolni kezd munka mellet, ennyi kondival. De az még oké, mert csinálhatja hobbistaként, az elején egy 2 hónapig vigyáznak rá, inkább zsákol, aztán majd berakják egy kezdővel, vagy olyannal aki kedves és nem üti agyon.

Ha testharc akkor BJJ, ott ennyi idősen is fogadnak.

2017. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os: szerinted a mozgáskorlátozottakon lesz gí? Ott nincs pizsama party.
2017. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 palilaci ***** válasza:
Siman meglehet csinalni azokat a dobasokat gí nelkul is. Voltal mar egyaltalan egy judo edzesen? Vagy csak annyit tudsz rola, hogy "pizsamaban gancsolgatjak egymast"?
2017. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!