Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izmosodás lányként?

Izmosodás lányként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyokn 47 kg, 160 cm. Szeretnék egy kicsit izmosodni, hogy foci közben ne tudjanak olyan könnyen fellökni, viszont nem tudok teljesen tisztán enni, mert csak azt tudom enni amit a családtagjaim is. Tudtok olyan kajákat, amik egészségesekn de olyanok is meg tudják enni akik nem váltanak életmódot? Én ilyennek gondolom a lecsót pl. Illetve tudtok valami tippet arra hogy hogyan legyek izmosabb? Tudom hogy figyelnem kellene a makróimra, de nem tudom hogyan, mivel azt se tudom mi kerül bele a kajába, nem vagyok otthon amikor megfőzi anyukám(bár az a legkisebb probléma, mert csak meg kell kérdeznem).

2017. dec. 11. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Főzz magadra külön és akkor tisztában leszel a makrókkal. Ami elég fontos hogy megfelelően tudj izomzatot növelni. Egyébként, tojás, tejtermékek, húsok, zöldségek, teljes kiörlésü gabonák képezzék az étrended nagy részét és akkor nem lehet gond.


Izomtömeg növeléséhez 3 dolog kell.

-Többletkalória, azaz több energiát kell bevinned mint amennyit elhasználsz.

-Megfelelő mennyiségü fehérje, ami nők esetében, valahol 15-16 tskg körül mozog.

-Stimuláció. Azaz rendszeres testmozgás. Lehetőleg súlyzos, de lehet saját testsúlyal is.

2017. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előzó vagyok. 1,4-1,6 tskg fehérje.
2017. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi ment a + :)
2017. dec. 11. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

-Egyél sok gabonát, hüvelyest, magvakat, zöldségeket, gyümölcsöket.

-cronometer.com-on tudod követni, hogy melyik tápanyagból mennyit vittél be, hasznos.

-Nem egészséges a lecsó, izmosodni azért lehet tőle.

-Izmos attól leszel, ha szétalázod az izmokat nehéz összetett gyakorlatokkal, és megadod a killing blow-ot izolációval. Jó gyakorlatok: felhúzás, guggolás, fekvenyomás, mellról nyomás, evezés rúddal, lábemelés hiperhajlítás, vádli variációk, hip thrust, curl&press, stb..

2017. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. dec. 12. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!