Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek az állóképesség,...

Szerintetek az állóképesség, vagy az izomzat a fontosabb?

Figyelt kérdés
Sokszor a jó futók elég vékonyak, a kigyúrt emberek meg alig bírnak futni. Vagy ezeket össze lehet egyeztetni? Ha igen, milyen sporttal?

2017. dec. 14. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Az allokepesseg fontosabb. Dagado izmok csak fiatalkorban kozponti tema ... felnott korban mar csak az jar le gyurni, aki az elet mas teruleten eredmenytelen es csak a teremben tud sikerelmenyt osszeszedni.
2017. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amugy pedig: az ember szive nem tesz kulonbseget, hogy 120 kilos zsirdisznot kell ellatnia, avagy 120 kilo csupa izmot. Igy is, ugy is megterhelo.
2017. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem definiáltad, hogy mihez.
2017. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazad van. Ezt èn se gondoltam át.

Személyfüggő, szóval az egyes emberek véleménye is érdekel, és hogy nekik miért fontosabb. Legfőképpen az egészség érdekel, hogy és hogy mivel lehet levezetni a stresszt. Vagy a màsik kèt kérdésemre is kívàncsi vagyok. :D

2017. dec. 14. 22:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Izomzat nélkül nincs állóképesség. Az, hogy egy futó vékony, nem jelenti, hogy nem izmos.
2017. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a kettő ki is egészíti egymást, butaság elhanyagolni az állóképességet, márcsak a 2-es válaszban említett ok miatt is, viszont maga az állóképesség nekem személy szerit erő(ami egyenesen arányos az izomzattal) nélül nem túl meggyőző.

Nyilván az egészséges test mind állóképesség, mind erő terén karban van tartva.

Amúgy például a sprinterek, kajak-kenusok, küzdősportolók fizikuma jól mutatja, hogy lehet a kettőt összeegyeztetni.

Stresszlevezetésre nekem személy szerint a súlyzós edzés alkalmasabb.


#1

Attól, hogy valaki "gyúr", egyáltalán nem biztos, hogy az a központi téma az életében vagy az értékrendjében.


"felnott korban mar csak az jar le gyurni, aki az elet mas teruleten eredmenytelen es csak a teremben tud sikerelmenyt osszeszedni."

Lehet, hogy van 1 ilyen a 100-ból,

mégis logikusabbnak tartom, hogy inkább azok járnak edzeni, akiknek fontos a testük karbantartása, sikerélményed meg lehet egyszerre több területen is.

Heti 4-5 óra edzés azért nehogy akkora időmennyiség legyen, amit nem lehet belefektetni a sportba egy más téren(is) sikeres élet mellett.

2017. dec. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is attól függ, hogy mihez, és milyen életvitelhez.


Egy kidobófiúnak valószínűleg nem az a legfontosabb, hogy lefussa a maratont, míg egy egész nap talpon lévő, könnyű fizikai munkát végző embernek nem a dagadó izomzattól tűnik kevésbé megterhelő az élet.

2017. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen crossfit az állóképességet is fejleszt, de lényegében crossfit mint a neve mindenből saját sulyos edzestol, atlétikan át, súlyzós edzesig mindent magában foglal..(persze mindenből a legjobbat, pl gugolni plusz súly nélkül elég nehéz..
2017. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8.-as, 2 est kiegészítem, ha valaki keményen sportol akk szíve is erősebb, nagyobb lesz , pl kosarasoknak tudok h nekik megnagyobodik
2017. dec. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem végez rendesen kardiót, akkor nem lesz arányos a vázizomzat a szívizomzathoz.


Mert, mit csinálnak a kosarasok olyan egyedien? Taláncsak nem a labda érintésétől nő a szív?))

Biztosan Dallas McCarver is sokat kosarazott, jól túlzásba vihette, a boncolási eredmények alapján, nagyobb volt a szíve mint Rich Piana-nak, ami túlesik a dúrva kategórián is.


A bizonyos sportot, amiben lendülve "húzódzkodnak" nem is érdemes említeni, ettől sokkal jobb edzésmódszerek vannak, mindenre.

2017. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!