Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Én judora járok, és félek a...

Én judora járok, és félek a versenyektől. Mit tegyek? Több infó lent⬇

Figyelt kérdés
Na szóval az van, hogy szeptember körül elkezdtem járni judo edzésekre. Megkaptam a kimonót, és a fehérövet. Még két barátnőm is velem kezdte a judot, és az egyikkel mentem is versenyre. A versenyen végig szorongtunk, izgultunk, hisz ez volt az első judo versenyünk, majd egy kategóriába is kerültünk. Mindketten harmadikok lettünk, dícsértek, meg minden, majd az edzőnk újra akart vinni, de csak a barátnőm ment, engem már nem engedtek. Egyrészt örültem hogy nem engednek, viszont egyrészt nem. Azért örültem, mert a versenyen amikor voltam nem hallottam hányas tatamira hívnak, mindig igazgatniuk kellett, és ez elég szégyen volt számomra...és az az érzés nagyon rossz volt ami a versenyen volt. Ugyanannyi súlya volt mindenkinek, de testesebbeknek, nagyobbaknak tüntek. Három meccsem volt, kettő legyőzött, egyet én győztem le, viszont az egyik úgy eldobott, hogy nagyon rosszul estem, és hetekig fájdalmaim voltak. Félek minden versenytől azóta, az a sok síró gyerek, az a fájdalom, az a hangulat nagyon ijesztő...mivelhogy Romániában lakom így sajnos a bemondó is román volt, így semmit sem értettem, nagyon zadart, csak annyit amennyit a beszédéből kitudtam venni. Ezért volt az előbb említett szégyenérzetem, és ettől is félek. A még nagyobb félelmem a fájdalom. Pont az egyik lánnyal, aki országosat nyert, minden megegyezik, súly, kor, stb, és olyan durva, olyan erős, hogy félek vele kerülök versenyen, mert ő is szinte minden versenyen ott van ahol én. Félek hogy úgy eldob, hogy fájni fog, hogy nem élem tùl, vagy komoly kárát szenvedem. Azóta is rettegek, mert az edzőnk az a típus, aki minden versenyre visz. Azóta decemberben levizsgáztam sárgaövre. Mivel nyugtassam magam? Vagy mit tegyek, hogy ne féljek? Nagyon megköszönném a jó tanácsokat:)

2018. jan. 5. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is el kell döntened, hogy tényleg akarod e ezt csinálni. Az sem rossz dolog, ha valaki csak hobbi szinten sportol, szóval csak edzésekre jár, de amíg van lehetőség, addig érdemes ezt magasabb szintekre vinni.

Egy sikeres sportoló nagyon jól keres és sok dolgot megkap az eredményes versenyekért. De ez csak a "haszon" oldala a dolognak.

Neked is akarnod kell, vágynod kell a győzelemre és a küzdelemre is. Ha küzdősportot tanulsz, akkor csak be akarod néha bizonyítani, hogy mennyit fejlődtél, nem?

Ezt máshol nem lehet, csak éles meccsen.

A fájdalom és a sérülések viszont hozzátartoznak, a legprofibbakkal is megtörténik elég gyakran. A judoban pedig pláne nincs finomkodás, ott bizony eldobnak, kigáncsolnak és bizony fájni fog, és nem kizárt, hogy megsérülsz.

Ezt vagy elfogadod és megszokod, vagy nem, de akkor nincs értelme versenyekre járnod. Ha elmész úgy, hogy eleve rettegsz (nem az izgalomra gondolok), hogy valami bajod esik, az nagyon sokat ront a teljesítményeden, akkor persze, hogy egyből odavágnak.

Nyilvános versenyen pedig csak magaddal szúrsz ki, ha azon stresszelsz, hogy nem érted a bemondót és igazgatni kell téged. Ha nyersz egy meccset, úgysem fog senkit érdekelni, hogy előtte nem jó helyre álltál be.

Előbb-utóbb pedig úgyis ráállna a füled, mivel nagyjából ugyanazt mondják minden mérkőzés előtt, csak más nevekkel.

Szóval gondold át, hogy hobbiból akarod ezt csinálni, vagy pedig meccseket akarsz nyerni. Mert ha az utóbbi, akkor le kell győznöd a félelmedet és úgy kell nekimenned az ellenfélnek, mint egy pitbull. Félelem nélkül és kíméletlenül. Akkor is, ha közben megsérülsz. Ez csak így megy.

2018. jan. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én Boxolok, de nem versenyzek. Lehet ezt hobbiból is. Én csak magamat fejlesztem. Mindenesetre sok sikert és kitartást!
2018. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóval beszélned kell az edzővel erről . Mondd el az aggályaid és mindent amit úgy érzel szükséges . Mondjuk elég fura hogy ilyen hamar versenyeztet ( legalábbis számomra ) . Lámpalázad volt ez érthető dolog ( nem te vagy az első akivel ez előfordul ) . Mennyi sparring van az edzések során ? Lehet ezek számát növelni kellene ( sőt tuti ) hogy szokd az eséseket , dobásokat és az ezzel járó kellemetlenségeket . Hogy ne félj stb vagy ne kerülj szégyenbe ? Ha nem értesz valamit akkor kérdezd az edződ vagy olyat aki fel tud világosítani ( kérdezni sosem szégyen ) . Ha akad ott egy másik judo klub , kérd meg az edződ hogy néha lemehess oda "edzőbunyózni " . Azért is segítene mert szoknád az ismeretlenebb közeget , a rád szegeződő szemeket . Most egy bizonyos komfort zónában vagy . Ahhoz hogy elmúljanak ezek a dolgok amiket írtál , ki kell zökkenned belőle .
2018. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Ha romániában laksz, invata putin in romana, nekem sem megy tökéletesen, de egy kicsit muszály...

2. A Judonak ott kellene kezdődnie, hogy megtanulsz esni, nem tudom, mikor én kezdtem, 22 évvel ezelőtt, az első 6 hónap másról nem is szólt, csak az esést tanultuk, így aztán versenyen már teljesen ösztönös volt, hogyan esek.

2018. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

+ mi nem is sparringgal gyakoroltuk az esést,

Pl állásból előredőlés és tompítás, hátradőlés tompítás.. nem ám szőnyegen...

Mikor már ez ment, pofára ugrás/vetődés, hanyadt vetődés...

Mikor ez is mebt, 1 ember lehajolt előttünk, azt kellett átugrani nekifutásból tigrisbukfencben érkezni a hátunkra és tompítani... ezt eleinte szőnyegen, majd anélkül... mielőtt nem ment tökéletesen ösztönből és bátran az esés, szó nem volt sparringról.

2018. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt, sok hasznosat leltem benne. Mostmár 2 éve írtam ki ezt a kérdésszerű valamit, és azóta rengeteget alakultak a dolgok, mostmár azzal a bizonyos országos bajnokkal is versenyeztem, és nagyon jó volt. Persze még most is félek, de ha felmegyek a tatamira már nem, ott elszáll minden. Már az országos döntőbe is bekerültem. Közbe a barátnőm műtét miatt már nem járhat. De lassan minden kialakul:)
2019. dec. 26. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!