Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ugye hogy jó sport a távgyalog...

Ugye hogy jó sport a távgyaloglás is? Egyik barátom szerint ez a legnagyobb baromság. Én naponta megyek 8 km-t 6.5 km/h átlaggal + még amit összegyalogolok a nap folyamán, de azt egyben. Nem is esne jól ha nem tenném meg minden nap.

Figyelt kérdés
Kíméli a térdem és az összes izületemet, mégis karbantart. a lábam nagyon izmos, erősebb mint a barátomnak aki heti 3x fut 45 percet... mondjuk én naponta csinálom ezt. Nyaranta amikor van sok szabadidóm, napi 10+ kilóméter a 15 sem ritka. szeretek a levegőn lenni, szeretek sétálni és fotózni. A barátom szerint mágis egy nagy baromság és ez olyan mintha nem is sportolnék igazából, a lábom izomzata szerinte csak genetikai.
2018. jan. 6. 18:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is szeretem a távgyaloglást, mert a sok ülésből származó gerincproblémákra is hatékony. Erősíti a gerinc porckorongjait is.

( Itt olvastam ezt: [link] )

Régebben kerékpároztam de rájöttem hogy az nem ennyire természetes mozgásforma. Bár nagyobb távolságokat be lehet vele járni, és azért természetjáráshoz néha alkalmazom ha az gyaloglással is párosul.

Ha kirándulni megyek más országba, nálam az amúgy is drága taxi ismeretlen.

2018. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!