Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Baj lenne, ha minden nap...

Baj lenne, ha minden nap 10-14 km-eket futnék?

Figyelt kérdés

Nem annyira sprintelve, ugy nagyjából 12km/órás tempóval gondoltam. Tehát se nem döcögés se nen sprint. Így ártalmas lenne?

13/L/165/50



2017. júl. 22. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha már csinálod egy ideje, azaz edzésben vagy, és nem megerőltető számodra, akkor nem. De ennek így látatlanban nem sok esélyt adok.
2017. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pihenőnap kell.
2017. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már jó ideje csinálom, eddig hetente csak 4-5 alkalommal, de tervezném a heti hetet
2017. júl. 22. 15:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
heti hetet ne csináld:) a legagresszívabb edzéstervek is heti 6 naposak és évekig nem jó csinálni azt sem:)
2017. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és akkor melyik nap legyen a pihenőnap? csak mert ezt jó lenne leszögezni...
2017. júl. 23. 08:16
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem amúgy 10km-nél nem kéne többet futni, mert hát ugye az izületeknek is vannak határai, emg az izomzat stb.., meg úgy érdekességképp néz meg egy sprinter és egy maratonista testfelépítését, a pihi napot szeritntem variáld, egyik háten legyen egymás melett a pihi hogy 48 óra is legyen másikon meg szétszorva
2017. júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a tippeket, tudom a maratonistáknak milyen testfelépítésük van, de nekem nem lesz olyan, mivel annyira sokat azért nem futok ;)
2017. júl. 23. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te 10-14 km-eket le tudsz futni 12 km/h-s sebességgel ( 5 perc/km), mindezt 13 évesen, akkor javaslom, hogy keress magadnak egy futóklubot, vagy menj el egyesületbe atletizálni, mert ez igen komoly teljesítmény, még fiúknak se gyenge, de női mezőnyben már most egész jó eredményeket érnél el futóversenyeken. Több éve félmaratonokat, maratonokat futó felnőtt nők között is erősnek számít ez a tempó.
2017. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltam már atlétikázni, de abbahagytam, mert utáltam az ottani edzéseket, alig csináltunk valamit, a társaság szar volt, az edző pedig leszarta a gyerekeket.

Versenyezni meg már nem fogok, talán majd egyszer még neki kezdek.

Egyedül ezerszer jobb edzeni.

2017. júl. 28. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!