Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a felnőtt balett?

Milyen a felnőtt balett?

Figyelt kérdés

Gondolom a felnőtt balett nem olyan hatásos, mintha egészen gyermekkorban kezdték volna az edzést. De mennyire teszi az embert hajlékonnyá és javítja a tartást ilyen korban? Ott is ugyanolyan táncmozdulatok vannak és olyan zenére táncolnak, mint a normál balettban? És milyen a jazzbalett, az miben tér el?

16 éves vagyok és sulin kívűl nem sportolok semmit, mivel szó szerint utálom a sportokat. De szeretnék valamit, mert egy betegségem miatt sokat kéne sportolnom. A balett az mindig is elvarázsolt és mindig is sajnáltam, hogy anno 6 éves koromban abbahagytam. Vékony vagyok, de a hátam görbe és nem vagyok hajlékony, ezeken még tud javítani a felnőtt balett? Fő cél hogy élvezzem a sportot, de örülnék ha javítana a tartásomon is.



2018. jan. 13. 03:47
 1/2 anonim ***** válasza:
a balett , nem éppen a legkönnyebb sport.
2018. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem könnyű, de érdemes elkezdeni!

Én 13 éve járok balettra, a kedvenc műfajom az összes tánc közül. Annak ellenére, hogy nem vagyok balettos alkat és különösen hajlékony sem, el tudtam érni egy félprofi szintre, előadásokon veszek részt, és profi balerinákkal járok egy órákra. Én 7 évesen kezdtem, valószínűleg nálad nem ez lesz a cél, csak azért írtam ezt le, hogy adottságok nélkül is, szorgalommal és rengeteg unkával, idáig is el lehet jutni.

A jazz-balett egy teljesen másik műfaj. Balett alapokon nyugszik, de nagyon sok minden beleférnek, nincs annyi szabály. Nem nagyon lehet elmagyarázni mi a jazz balett, annyira sokféle, inkább belinkelek néhány koreot.

[link] (innen az első tánc)

[link]

[link] (ezt csak kedvcsinálónak, ők nagyon profik)

Válaszolok a kérdéseidre is:

Minden életkorban javítja a tartást, utána te is jobban fogsz figyelni rá. Hajlékonyabbá is tesz, de csak a saját határaidon belül. Amennyire egy balett táncos hajlékony, az már nem egészséges, nem annak az elérése a cél, a nyújtás szimplán arra jó, hogy jobban működjenek az izmok, szebbek legyenek a mozdulatok. Ugyanolyan zene van, de a mozdulatok persze egy kezdő felnőtt órán sokkal könnyebbek, mint a haladóknál.

Szerintem abból kéne kiindulnod, hogy miért utálod a sportokat. Ha olyan dolog miatt ami a balettban nincs meg, akkor mindenképp kezd el.

Jó helyeket, tanárokat is tudok ajánlani, ha gondolod írj.

2018. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!