Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Engedjem a lányomnak?

Engedjem a lányomnak?

Figyelt kérdés

Motorozni, és lőni akar.

Motorozni még nem motorozott, de lőni tud már légpuskával, (nagyapja tanította) és most lövészetre akar járni, és jogosítványt motorra.

Ti engednétek a gyereketeknek? 13 orra. Jogsija mikortol lehetne?



2018. jan. 29. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Hogyne engedném?! Sport és hobbi téren a szülőnek egyetlen dolga van: támogatni a gyereket. Éppen beszélek privátban egy lánnyal, aki szeretne Boxolni, de az anyja nem engedi. SZERETI, ÉRDEKLI, de az anyjának nem tetszik, így ő sem csinálhatja. Annál jobban nehezen lehet ártani egy gyereknek a szülő részéről, ha nem támogatja abban, amit szeret. Úgyhogy ez nem is kérdés, amit szeret, ami érdekli, azt hagyni kell, hogy csinálja és támogatni benne.


Ha jól tudom, akkor 14 éves kortól lehet motorra letenni a jogosítványt. De én Ausztriából indulok ki, itt így van, Magyarországon nem tudom pontosan.

2018. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
lőni igen a motort nem.
2018. jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szeretne, akkor támogasd, legyél legjobb szülő :)
2018. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Én már csúsztam ki 180as tempóval, valami csoda folytán és a rajtam lévő közel 1milliónnyi védőfelszereléssel megúsztam 2 borda töréssel, de így is elrepültem egy fa mellett... az adrenalintól az egészet lassított felvételben éltem meg, végig néztem azt a fát, és tudtam, ha azon csattanok, leszakad a fejem... aztán szerencsére valahogy elpörögtem mellette... azóta nem tudtam 50 köbcentinél nagyobbra űlni, irgalmatlan félsz lett bennem... + haverom nem volt ilyen szerencsés, ő 160 al rongyolt be a fák közé... meghalt.

Én mindig próbálok mindenkit lebeszélni, ha adrenalint akarsz, bringázz hegyekben, ott is van rizikó, de közel nem akkora...

2018. jan. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha motorozni és lőni akar, akkor előbb-utóbb motorozni és lőni fog. A kérdés csak az, hogy ellenőrzött, biztonságos körülmények között tanulja-e meg, vagy a haverokkal az erdőben, ahol komoly baj is lehet belőle.

Tehát igen, én támogatnám ebben.

2018. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
46%
A motorozást ne! Tapasztalatból beszélek, senkinek nem kívánom!
2018. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
91%
Miért ne kéne megengedni, hogy motorra letegye? Úgyis lefogja tenni, ha felnő, és még nagyobb vágya lesz és még rutintalanabbul akar majd nagy gépet vezetni. Autóval is ugyanúgy meghalnak emberek, többen is, persze, hogy minden közlekedési járművel meghalnak emberek, ez van..
2018. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%-os szülői támogatással, odafigyeléssel, higgadtságra és megfontoltságra neveléssel nem kellene, hogy kérdés legyen az engedélyezése bármelyiknek is. Nem tudom, hogy ennél a kérdésnél a szülő tudat alatt a gyerekében vagy magában kételkedik-e, de valószínűleg utóbbi. Úgyhogy csak bátorság! A gyereknek már megvan, a többihez csak a szülő kell! Sok sikert kívánok bárhogy is legyen.
2018. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A motorozással nagyon elbizonytalanítotatok.

A lövészet nem veszélyes?

2018. jan. 31. 18:22
 10/10 anonim ***** válasza:
A lövészet egyáltalán nem veszélyes. Élessel lövök szituációs lövészetet és itt is és a légfegyveres szakágaknál is nagyon komoly biztonsági szabályok vannak és aki lőtéren van, be is tartja ezeket. Minimum 3 szabályt meg kell szegni egy balesethez, de ilyen hanyag embereket nem tűrnek meg maguk körül a sportlövők.
2018. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!