Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki, a...

Miért hiszi mindenki, a magyar oktató tehet csak arról, hogy egy tanítvány nem tanul meg rendesen/ hatékonyan pl: KungFuzni, Karatézni?

Figyelt kérdés

Elsősorban én Kyokushin Karatéra járok, és kérdést olvasgattam már, és mindegyikben ott volt, hogy pl "magyarország karateoktatása egy raklap sz*rral van egy szinten"... Meg, hogy nem olyan hatékony mint egy savate.. Általában ezt a saját küzdősportjukat istenítő emberek szokták erőszeretettel irogatni, akik még egyszer sem láttak egy profi karatést verekedni, de nekik ez csak "égkékítés". De igenis, tud olyan hatékony lenni, ha valaki ért hozzá, és ez NEM az edzőtől függ, mert nem ő fogja helyetted megtanulni.. Nyilván neki is van szerepe, hogy elmagyarázza 1x 2x, hogy ez a gyakorlat mi célt szolgál, mire jó stb.. De különben, meg a tanítványnak saját magának kéne ezeket otthon megtalnulni.. Ez olyan mint az iskola. Elmész, tanár leadja az anyagot te meg otthon megtanulod.. De nem, rávágják, hogy a karateoktatás szar, katasztrófa, könyörgöm, és valaki tesz érte, hogy ne legyen az? Az edzőm

mindig szokott mondani, erre egy jó kis példát: van egy mérleg, aminek az egyik fele én vagyok, a másik fele ő. Ő mindent beletesz, azért, hogy megpróbálja átadni nekem a tudást, viszont hogy a mérleg egyensúlyban maradjon, nekem is kell tennem érte, és akarnom kell.. Ezt pedig csak rengeteg gyakorlással lehet elsajátítani. Komolyan az emberek nemtudom mit értenek a "szar edző" alatt, de egy edző általában mindent megpróbál átadni a tanítványainak, de nem minden feladat rá hárul... A Boxban oké, ott lehet akármilyen szar az edződ, van pár db ütéstechnika és kifújt.. Nem kell x ideig gyakorolni, hogy tökéletesen menjen. Ezzel szemben oké, hogy egy másik küzdősportnak/ harcművészetnek több időt kell hagyni, de mondjuk még a boxos csak ütni tud, addig pl a karatéban vannak ütések, rúgások, dobások, gánycsolások amik nem mennek egyről a kettőre viszont azért többet tud mutatni az utcán majd helyzettől függően mint egy sima boxos. Bár sokan mondtàk, hogy látnak a karatéban, olyan "haszontalan, felesleges" állásokat, amik amugy rohadt jól fejlesztik az állóképességet csak megsúgom és nem simán "pár haszontalan technika" hanem mondjuk legalább megerősödik annyira a lábad, hogy utánna ne ess szét az első rúgástól... Szóval én már nemértem miért istenítik ennyire ezeket az európai sportokat, és miért szolják le a többi harcművészetet, főleg a hozzá nem értők, de valaki elmagyarázhatná már. Előre köszönöm a válasszokat :)



2018. febr. 1. 17:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"

Gedan , deréktól lefelé . Kérdem hogyan akarsz te támadni abból a barai-ból ? A barai / uke elsődlegesen védelmi technika és csak másodsorban az amiket te leírsz ."


Erről beszélek. Egy fontos dolog! karateban nem biztos, hogy az, ami annak látszik. Uke, de az uke nem biztos, hogy védés, ugyan igy igaz a tsukira, ami nem biztos, hogy ütés. Geri sem minden esetben rúgás. Sajnos leírni ezt nem nagyon tudom.

2018. febr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!