Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérjét érdemes venni ebben...

Fehérjét érdemes venni ebben az eseteben, vagy másra van szükség?

Figyelt kérdés

Már 1 éve edzek sok kihagyással, viszont 1-2 hónapja nagyon erősen gyúrok. Heti 3-4x járok le a terembe, azelőtt heti 1x jártam, minden nap más izomcsoportot mozgatok meg. Eddig nem túl sok izom jött rám, kb 2-3 kilót azért magamra tudtam pakolni ez idő alatt, inkább szálkásodtam főleg.


Szeretném növelni az izomtömegemet, ezért arra gondoltam veszek fehérjét. Szeptemberi iskolakezdésre mindenképp szeretnék egy kis kinézetet. A fehérjeszükségletem kb. 70%-át bírom bevinni minőségi ételekből, többet nem, mert ennyire telik...


Gondoltam, hogy veszek fehérjét, hogy több tápanyag jusson az izmaimnak. Eléggé sovány testalkatú vagyok, régen vettem tömegnövelőt, de az nem dobott meg, mert kevés volt benne a fehérje, szénhidrát sok, hízni meg nem tudok ugye... Ezért inkább izmosodásra mennék...


Segítséget előre is kösz, fikázó kommenteket nem kérnék, hogy így meg úgy olvasd át az alapismereteket stb.


2010. jún. 8. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos ha valóban 1 éve edzel és már elsajátítottad a mozdulatokat akkor először is edzés utáni fehérjére van szükséged mert akkor kell az izmoknak a tápanyag. Nyilván edzés alatt a kiürült glikogén raktárakat vissza kell tölteni.

Na már most... a tömegelés úgy zajlik, hogy a szervezeted gyakorlatilag állandóan fel van töltve szénhidráttal illetve állandóan van rendelkezésre álló fehérje, amiket a mikrotraumák (apró izomszakadások amelyek edzés közben az izmon keletkeznek) begyógyítása érdekében egyesít és így befoltozza az izmot így növekszik a tömeged... ezért is kell növelni a súlyokat. Nos a legfontosabb egy normális tömegelő étrend rád szabva. Ha nem értesz hozzá akkor utána olvashatsz illetve kérheted személyi edző segítségét. innentől kezdve ha betartod az étrendet és szorgalmasan edzel a szervezetednek már csak egy dolog kell: egy tömegeléshez ideális táplálék kiegészítő. Erre a célra a JUMBO tökéletes. [link] oldalon vásárolhatsz, ha nincs a közeledben ilyen dolgokkal foglalkozó bolt. Na már most a Jumbo arra jó, hogy edzés után, mikor az izomnak leginkább és leghamarabb szüksége van tápanyagra azt gyorsan megkapja és minimális megszakítással foltozgathatja a mikrotraumákat. Röviden ennyi.

2010. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
fehérje, a többi mehet kajából. Jumbót venni hülyeség, egyél több rízst, több fehérje és esetleg egy kis kreatin (fél kiló 3000-5000ft körül van és 2 hónapra elég)
2010. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!