Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor egyek edzés előtt vagy...

Mikor egyek edzés előtt vagy után? .

Figyelt kérdés

Sziasztok!.Nemtudom hogy melyik lenne a legjobb edzés előtt enni vagy után? Olvastam egy cikket és ott az volt hogy ez attól függ hogy mit eszek !.voltak ott javaslatok hogy miket jó enni edzés előtt !.pl.banán,zabpehely!..

Én pont ilyeneket szokok enni !..

Szóval edzés előtt a jó?..



2018. márc. 2. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy mikor viszed be , hanem hogy bevidd a nap folyamán .
2018. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az összbevitel számít, de persze egyénszinten az időpont is. Tapasztald ki, neked mikor, mennyi és mi a jó. Sokan éhgyomorra edzünk, mert az jön be. Van, aki egész nap kerüli a szénhidrátbombákat, mert az inkább csak enerválja vagy éhessé teszi. Sokféle stílusban lehet egész jó tápanyagbevitelt összehozni, válaszd azt, ami neked a legjobban megfelel.
2018. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Edzés előtt szerintem legkésőbb egy órával egyél, lehet nálad nem, de sok embernél bezavar az emésztés edzés közben.

Utána pedig ha esetleg van fehérjeporod meg zabőrleményed, azt megihatod rögtön, de egyébként pár órán (4-5) belül egyél.


A napi (sőt pontosabban több napi) bevitled számít, az mellékes és egyéni preferencia mikor viszed be. Nem tudom hallottál-e az időszakos böjtölésről (intermittent fasting), annak az a lényege, hogy napi mondjuk 16 órában nem eszel semmit és a maradékban az egészet. Egy szó mint száz, én akkor szoktam a legszuperebbeket edzeni, mikor már 12 órája nem ettem semmit.

2018. márc. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!..
2018. márc. 3. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!