Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez probléma lehet? (bővebben...

Ez probléma lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kezdem a legelején.

Vívó vagyok és nagyon szeretem ezt a sportot lassan 5 éve csinálom, de mostanában a talajtornát kezdem jobban szeretni/élvezni. Lemegy a spárga, megy az állásból híd, meg az alapok (például cigánykerék, kézenállás, előre/hátra bukfenc, gyertya, mérlegállás). A rundelt is meg tudom csinálni. Tudom ez elég kevés, de magamtól ennyire tellett. Mondtam a szüleimnek, hogy el szeretnék kezdeni tornászni (versenyezni nem, csak hobbi szinten szeretném csinálni). Persze rögtön lekiabáltak hogy mit képzelek én vívó vagyok, de múltkor mikor ezt felhoztam azt mondták, hogy lehet róla szó, hogy hobbi szinten heti egyszer elmegyek tornászni. Én ennek nagyon megörültem. A probléma az, hogy rosszak a térdeim. Mindkettő.. Rendellenes alakúak a térdkalácsaim (persze nem láthatóan) és mikor behajlítom a lábam akkor kifelé mozdul a térdkalácsom (nem megy ki, csak srégan, azaz keresztbe mozog). Akkor fáj, amikor guggolok. Gyógytornázok és gyógyúszok. A probléma hogy, a szüleim azt mondták hogy amíg ilyen a térdem addig nem biztos hogy kéne tornászni.

Mennyire veszi igénybe a térdet a talaj/szertorna? (a vívás szerintem jobban igénybe veszi mert ugye ott eleve be van hajlítva a láb vívás közben és a támadásokban is nagy szerepe van)

Bocsánat a hosszú leírásért.


14/l



2018. márc. 9. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobban igenybe veszi. Egyszer menny el ortopediara, mert nem biztos hogy rossz a statikája ettol fuggetlenul a terdednek.
2018. márc. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!