Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Egyéb kérdések

A kérdés

Fáj a térdem edzés után, miért, mit javasoltok?

Pár hónapja elkezdtem edzeni a konditeremben, súlyzós edzéseket csinálok és elkezdtem futni is. Valamit biztos rosszul csináltam és túlterhelhettem a térdem, mert elkezdett fájni. Ezért hagytam pihenni 1-2 hetet, és amelyik edzőgép után éreztem hogy újra fáj, azzal felhagytam. Maradt a súly kitolása lábbal, ami után nem szokott fájni és tök jól megedzi a lábam. Viszont... miután megint elkezdtem futni és futottam 1 órát, megint visszajött a térdfájás. Nagy súlyok kinyomásától nem fáj, viszont ha futok, nagyon leterhelődik. Most mit csináljak? Talán ne fussak? Nem túl jó megoldás, pláne, hogy annyit fejlődtem. Vagy csak azért jöhetett vissza a fájdalom, mert még szüksége van a regenerálódásra a pár hónappal ezelőtti túlterhelés miatt? Tudom, lassan gyógyul az ilyen. Ti mit javasoltok? Nem éri meg nekem hogy később baj legyen a térdemmel, viszont nem akarok lemondani a futásról. :/

Keress kérdéseket hasonló témákban: sport, kondi, futás, súlyzós edzés, súly, edzés, probléma, fájdalom, fájás, térd

01-13 01:55  Privát üzenet  Tetszik 

A válasz
Futni tudni kell. Nem elég csak a jó futócipő, technika is számít. Sokan pont ezért fejezik be a futást, már csak ugy, önfejüen nekiállnak futni. Rossz a technika, az valahol jelentkezni fog. Sok födreérés és a rossz technika pont a térdnél jön inkább elő.
Sokan azt hiszik, egy jó és drága futócipő megkiméli a lábukat. Pont, hogy inkább káros a futócipő, mert a sarokrész csillapitása miatt, biztonságba érzik magukat. Hozzászoknak, megy el a csillapitás a cipőből, és jön elő a térdfájdalom.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 01-14 10:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ó, és mi a jó technika? Nekem nem tudom milyen a cipőm.. sport cipő, hajlékony talpú, ennyit tudok.

# 2/2Időpont 01-14 21:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Futás mellé milyen étrendet javasoltok? Kezdő futó vagyok. Fogyni és kicsit sportosabb testalkatot elérni.
Milyen edzést javasoltok?
Milyen sportot javasoltok egy 16 eves lanynak?
Hogyan tudnám leadni a felesleget? Fogyáshoz milyen étrendet javasoltok, és például egy stadionba, milyen gyakorlatokat tudtok mondani, amiktől leadok pár kilót? Mit javasoltok?
Milyen edzést javasoltok?
Mit javasoltok?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu