Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fáj a térdem edzés után,...

Fáj a térdem edzés után, miért, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Pár hónapja elkezdtem edzeni a konditeremben, súlyzós edzéseket csinálok és elkezdtem futni is. Valamit biztos rosszul csináltam és túlterhelhettem a térdem, mert elkezdett fájni. Ezért hagytam pihenni 1-2 hetet, és amelyik edzőgép után éreztem hogy újra fáj, azzal felhagytam. Maradt a súly kitolása lábbal, ami után nem szokott fájni és tök jól megedzi a lábam. Viszont... miután megint elkezdtem futni és futottam 1 órát, megint visszajött a térdfájás. Nagy súlyok kinyomásától nem fáj, viszont ha futok, nagyon leterhelődik. Most mit csináljak? Talán ne fussak? Nem túl jó megoldás, pláne, hogy annyit fejlődtem. Vagy csak azért jöhetett vissza a fájdalom, mert még szüksége van a regenerálódásra a pár hónappal ezelőtti túlterhelés miatt? Tudom, lassan gyógyul az ilyen. Ti mit javasoltok? Nem éri meg nekem hogy később baj legyen a térdemmel, viszont nem akarok lemondani a futásról. :/

2018. jan. 13. 01:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Futni tudni kell. Nem elég csak a jó futócipő, technika is számít. Sokan pont ezért fejezik be a futást, már csak ugy, önfejüen nekiállnak futni. Rossz a technika, az valahol jelentkezni fog. Sok födreérés és a rossz technika pont a térdnél jön inkább elő.

Sokan azt hiszik, egy jó és drága futócipő megkiméli a lábukat. Pont, hogy inkább káros a futócipő, mert a sarokrész csillapitása miatt, biztonságba érzik magukat. Hozzászoknak, megy el a csillapitás a cipőből, és jön elő a térdfájdalom.

2018. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, és mi a jó technika? Nekem nem tudom milyen a cipőm.. sport cipő, hajlékony talpú, ennyit tudok.
2018. jan. 14. 21:57
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Fussál szabadban, füvön, gumiborításon vagy földön. Aszfalton, betonon semmiképpen sem. Rossz időben válaszd az ellipszis trénert az nem terheli a térded annyira, viszont az állóképességed azzal is tudod növelni. Zsírt is tudsz vele égetni.

Edzés után igyál meg egy nagy adag kollagént, és egyél meg 2db FLP-s méhpempő (Royal Jelly) tablettát. Ezek védik és táplálják az ízületeket.

Próbáld ezt kb. 2 hónapig. Ha nem múlik el teljesen, írjál újból, mondom mi a további teendő. Írj privátban is, mert ezt az oldalt ritkán nézem. Van megoldás. Nekem 9 évig fájt a bal térdem, már le akartam vágatni a lábam, annyira. Manapság meg mindennap futok:)

2018. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ó, köszi
2018. ápr. 12. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!