Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet eredményesebb a...

Hogy lehet eredményesebb a futásom?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, eddig 5 kilót fogytam, hogy odafigyeltem az étkezésemre. Mindig is sportoltam, de szimplán a futást nem szerettem. Most hogy jön a jó idő eljárnék futni a pályánkra ami salakos. Az orvosom azt tanácsolta, hogy ne fussak betonon, se salakon a térdem miatt, hanem inkább gumis pályán, de itt olyan nincs. Szóval térd problémáim is vannak valamint a túlsúlyom. Mi a lehető "legjobb" módszere a futásnak, hogy eredményes is legyen? Heti 5 tesim van, plusz biciklizek, sétálok sokat, heti egyszer tornára is járok.

2018. márc. 13. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Térdfájdalommal( feltételezem ezt értetted térdprobléma alatt) tényleg nem érdemes kemény felületen futni

Ha van egy jó állapotban lévő füves pálya esetleg a közelben, akkor azon fuss

Ha vannak problémák a térdeiddel az nem feltétlen azt jelenti hogy mindig fájni fog ha kemény talajon futsz, sőt lehet nem is fog, csak nagyon ritkán, de attól még folyamatosan egyre rosszabb lesz,es végül jön a nagy gond , erre vannak tornagyakorlatok amik javíthajtak ezt, meg érdemes az erre ajánlott vitaminokat szedni

Ami nagyon fontos, szerezz futócipőt

Ami még inkább fontosabb, SOHA ne érkezz a sarkadra amikor lépsz, az tényleg megöli a térdeidet

Telitalp vagy a lábfejed elülső része( de ez nem haladóknak)

Eleinte csak keveset fuss, és lassan, majd ahogy egyre jobban belejossz, növeld a távot

Néhány hét után rakj bele gyorsító szakaszokat, feltéve ha szeretnél gyorsulni, de fogyáshoz mindenképpen ajánlott

Ha hosszútávot akarsz futni, akkor a távot növeld természetesen

Ha konkrét kérdésed van még csak kérdezz nyugodtan, 5 évig versenyeztem, nem vaktában mondom ezeket :D

2018. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!