Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kötélmászást osztályozzák?

A kötélmászást osztályozzák?

Figyelt kérdés

Nagyon nem megy nekem pedig mindig próbálom még itthon is de nem megy....Elfelejtettem hogy osztályozzák-e ha osztályozzák akkor elég rossz lesz az átlagom...Minden más ötös kivéve tesi...Szeretem a focit meg ilyeneket de a magasugrást meg a kötélmászást nem tudom és méghozzá az osztálytársak is kiröhögnek, még arra a csomóra se tudok felmenni...

+ maximalista is vagyok

13/l


2018. márc. 14. 20:45
 1/4 anonim válasza:
Igen, fogják osztályozni. Középiskolában is
2018. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mászókulcs. Ha elsajátítod a megfelelő technikáját akkor mennie KELL! Rajtam egy deka izom nem volt, mondjuk felesleg sem, de simán ment a kötélmászás. Nem egy megerőltető dolog csak úgy felmászni néhány méterre. Ha időre kell az már más kérdés, de jellemzően nem kötik időhöz.

Szerintem, ha tényleg ennyire érdekel akkor menj oda egy tesitanárhoz a suliban, legyen az a tied vagy épp bármelyik...és kérd meg, hogy segítsen akár egy óraközi szünetben, akár az órák után, akár a tesiórád után a mászókulcsban. A magasugrás már kissé más kérdés. Ha túlsúlyos vagy, illetve gyengék vagy merevek a lábadon az izmok/szalagok akkor necces. Mehet bármennyire az olló, nem tudsz majd megfelelően elrugaszkodni. Azonban ha csak az az egyetlen gyakorlat ami nem megy olyan jól, akkor nem kérdés az ötös érdemjegy.

2018. márc. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos 158 cm vagyok és 45 kg...Ha osztályozzák akkor karó lesz :(.Itthon is van ilyen kötél amin próbáltam felmászni de nincs erő bennem vagy nem tudom...
2018. márc. 15. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Szervusz; ugyanígy voltam 50 évvel ezelőtt. 178centi, 50 kilós voltam. Az utolsó órán még mindig kihívott a tanárbácsi kötelet mászni, egyes; a kismacska, nagymacska, gyűrű, atlétika, minden 5-ös. Nekem is az az egy négyesem volt, a torna.

Évekig próbáltam megtanulni, mindenki segített, de a második fogás után elgyengült a karom, nem tudtam följebb fogni. Otthon én az ajtóban a hinta kötelén gyakoroltam.


Gimnáziumban már nem osztályozták.


Ne is törődj vele, van ilyen. Nem vagy egyedül. Csak az a baj, hogy kiröhögnek, de az meg a tanár hibája. Aki engem kinevetett, egyszer-egyszer, az futhatott 10 extra kört. Vagy más büntetést kapott.

2018. márc. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!