Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek az ellen, hogy ne...

Mit tegyek az ellen, hogy ne fàzzak fel a futástól?

Figyelt kérdés
Télen nem szoktam futni, de most màr jön a jó idő és szeretnék megint futni. Azzal a gonddal fordulok hozzàtok, hogy amikor elkezdek futni tavasszal, rendszeresen felfàzok, pedig normàlisan felöltözök és csak 2-3-4 km-t futok. Szerintetek mit kellene máshogy tenniem, hogy ne fàzzak fel?

2018. ápr. 1. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hidegtől fázol fel még mindig :D
2018. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hidegtől nem leszel önmagában beteg, csak ha valami kórokozó megtámad közben, de ezt valószínű más embertől kapod el, tehát nagyobb eséllyel fázol meg ha valaki rádköhög náthásan, mint ha futnál. Én futottam -10-ben is, nem lett semmi bajom. Annyi, hogy futás után ha kimelegszel, egyből cseréld re a nedves ruhádat szárazra. És szedjél sok vitamint! C vitaminból mehet 2000 mg is naponta.
2018. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna, hogy az a mostani "hideg" gondot okozzon. Én egész télen futok, és soha nincs semmi bajom tőle. -15 fokig a tüdő fel tudja gond nélkül melegíteni a levegőt, addig ajánlott a futás.
2018. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan idő amitől annyira fel kellene fázni. Én amikor hidegebb van, a nyakamba szoktam tenni egy csősálat, szerintem segít. Egész idén télen kint futottam, mindennap, ha jól emlékszem.
2018. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szvillő válasza:
Elképzelhető, hogy nem viszel be elég folyadékot. A futás során sok folyadékot veszítesz. Igyál sokat (vizet, gyógyteát), ez segíthet a felfázásszerű tüneteknél.
2018. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!