Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Taekwondo...

Mi a véleményetek a Taekwondo + Cselgáncs ( Judo) kombinációjáról?

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Erős páros?

Miért igen vagy miért nem jó szerintetek?

Előnyök, hátrányok.



2018. ápr. 2. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

nem jó,mert a tkd-ban a legkisebb dulakodás vagy fogás is tilos.

a tájbox-ot már össze lehetne építeni a birkózással mondjuk,mert abban van összekapaszkodás,gáncsolás,lerántás és a rúgást is el lehet kapni.

de ha ilyen keleti pizsamás lófa-szt akarsz mindenáron akkor a hapkido ami olyasmi mint a kérdésben lévő kombináció.

2018. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Judo mellé nem kell TKD. Inkább kicsit több Judo edzés.
2018. ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmi érdekel, akkor miért nem mész el japán jitsuzni?

Nem te leszel az utcai basszájba, de nem is gondolom hogy ezért művelnéd a sportot.

2018. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Muay-thai + birkózás vagy Muay-thai + Judo is tetszik. Bár a Judo picit jobban. De a birkozók meg olyan erősek, izmosak.

Hapkido nem tudom, hogy itt van-e. Meg Japán jiu-jitsut sem.

2018. ápr. 2. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges két harcművészetet/kűzdősportot kezdőként párhuzamosan tanulni. Előszőr 3-4 évet tölts el valamelyik stílusban és utána gondolkozz ilyesmin, h beiktatsz plusz valamit. Hidd el egy is sok ha normálisan csinálod.
2018. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább a box-judo párisítást javasolnám . A TKD gyérül üt. Hamarabb fogsz az ökleidre hagyatkozni mint egy rúgásra . A box után meg mehet pl thai box . Így kapsz egy jó alapot . De mondjuk thai box helyett mehet majd a tkd . Rajtad áll .
2018. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4-es. Választani nehéz, hogy mivel kezdjem mert amit mondtál az is tetszik. Muay-thai. Főleg mikor a keménysége mellett megmutatkozik a szépsége. A táncra gondolok mielőtt elkezdenének küzdeni. A művészet és a keménység. A tradíció és a keménység, a full kontakt. A régi tradíció meg hogy mégis modern és versenyezhet benne aki akar.

A Judo nagyon tetszik.

A Birkózás 2016-ban tetszett meg mikor néztem az Olimpiát drukkolva a magyaroknak. Izmosok, erősek, masszívak. Mégis technikásak meg gyorsak hozzá. És úgy döntöttem bele fogok valamibe. De több is tetszik ezért akartam kettőt.

2018. ápr. 3. 14:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül mindhárom nagyon jó, a birkót talán kicsit jobban ajánlanám, mint a judót, mert birkóban lábra is lehet fogni, amit judóban pár éve betiltottak.

De szerintem próbáld ki mind a hármat, sok helyen az első edzés amúgy is ingyenes. Próbáld ki, inkább a striking (muay thai), vagy inkább a grappling (birkózás, judo) áll-e hozzád közel; nézd meg hol tetszik jobban az oktatás, az edző, az edzőtársak, a légkör.

De én is azt javaslom, hogy a három közül csak egyet válassz, és inkább abba adj bele mindent. Így abban az egyben gyorsabban tudsz fejlődni, ahelyett, hogy tanulnál kettőt, de mindkettőben lassabban haladnál. Emellett pedig az is fontos, hogy eleget tudj pihenni. Ez nem csak fizikai, hanem szellemi szempontból is fontos, mikor tanulsz egy-egy új technikát, sokkal jobban megmarad, ha hagysz neki időt, hogy leülepedjen, át tudd gondolni, miket tanultál, ahelyett, hogy egyből egy teljesen más stílusú edzésre mennél egyből. Ugyanis az ilyen edzések szellemileg is kimerítőek tudnak lenni.

2018. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen igazatok lehet.
2018. ápr. 3. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!