Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a judo/cselgán...

Mi a véleményed a judo/cselgáncs küzdősportról?

Figyelt kérdés

Állóképességet maga az edzés mennyire növeli?

Mennyire nehéz elsajátítani?

Utcán mennyire használható?

Utóbbinál arra gondolok, hogy aki kicsit is tapasztalt az tudja, hogy betonon nem a legjobb fetrengeni. Simán elképzelhetőnek tartom hogy a judos eldobja az embert anna meg betörik a feje.

Milyenek judo közösségek?

Itt leginkább arra gondolok hogy ahol voltam boksz edzésen, hát nevezhettük volna bűnöző képzésnek is.

Most is tudok nem egy olyan embert hogy menőskldik meg Fe... Promotion meg minden, meccsel aztán embereket ver pénzért.


Köszönöm a válaszokat előre is!

Félreértés ne essék, tisztelet a kivételnek és a tisztességes sportolókat tisztelem és becsülöm.

Én magam is 23 éve rendszeresen sportolok, elég sok mindent kipróbáltam már.


2018. febr. 5. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Jóféle.
2018. febr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A judo jó sport. Szerintem próbáld ki.

Boksz edzések meg igen, lehetnek "érdekesek", főleg, ahol sok a kisebbségi.

2018. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy bűnoző, se utcai harcos alkat, szal nem igazán éreztem jól magam az edzésen.

Maga a dolog pedig tetszett.

2018. febr. 5. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Állóképességet ad. Van olyan kutatás, ami szerint az olimpiai sportágak közül a legnagyobb erő-állóképességet igényli.


Utcai harcos kérdések tömkelegét itt soha nem értettem, de megpróbálom:


- a cselgáncsban nincs ütés és nincs rúgás. Ebben mindenképp elmarad számtalan küzdősporttól. Emellett nem is önvédelmi rendszer.

- Az utcai konfliktusokat vegyük kétfelé. Vannak a rablásra irányuló kísérletek, ekkor sokszor többen támadnak egyre, vagy fegyver kerül elő, vagy meglepetésből ütik le az embert. Itt általában olyan hátrányból indul a védekező fél, hogy nagyjából mindegy, mit tanult. A másik tipikus az a "kivagyisági" konfliktus, legyen az kocsiból kiszállva, disco előtt, kocsmában, rosszabb környéken egyes utcákban. Ezek viszont fokozatosan eszkalálódnak, van egy pofázós része, aztán egy lökdösődős, és aztán jön az ökölharc. (Esetleg a lökdösődés kimarad.)

- Itt már több értelme van bármilyen előképzettségnek, és itt a judo önmagában is hatékony lehet. A legtöbb ember nehezen viseli, ha hozzávágnak egy bolygót... :) És igen, simán elképzelhető, hogy akit belehelyeznek a parkoló betonjába, annak sérülései lesznek.


A közösségekről. Először is fontos, hogy a legtöbb judo-szakosztályban gyerekek vannak, és magas övfokozatú felnőttek (akik gyerekként kezdték), tehát 15 évnél idősebb kezdő általában nincs, legalábbis ritka. Ennek megfelelően a társaság kifejezetten normális, nem ketrecharcosokat, meg kidobókat képeznek.


Elsajátítani kb. annyira nehéz, mint akármi mást. Versenytáncolni másfél óra alatt meg lehet tanulni például - aztán már csak 10 évig kell gyakorolni... Az eelején esetleg szokatlan, hogy jobbkezesen nem a jobb kkéz-jobb láb van hátul, hanem egy kicsit előrébb (hisz ezzel akarod megragadni a másikat), furcsa, hogy a dobások többségéhez be kell fordulnod a másik elé (kvázi háttal kell állnod). Ezek viszont idővel a helyükre kerülnek, és maguk a dobások természetes mozdulatsorok, amik egyszerű fizikai és anatómiai összefüggéseket használnak ki.


Könnyen lehet, hogy nem is judo csoportot fogsz találni, hanem BJJ-t. Ott lényegesen több a felnőtt kezdő, de nagyrészt rájuk is igazak a fentebb leírtak.

2018. febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!