Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kardió pulzus? Megfelelő...

Kardió pulzus? Megfelelő pulzus tartomány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kissé eltunyultam, régen többet mozogtam és most kezdtem újra a mozgást. Hozzáértő tudna esetleg segíteni, hogy ezek az értékek mennyire számítanak jónak/rossznak?


Nyugalmi pulzusom 75 körül mozog. Normál gyalog tempó kb 20 perc utan 115-120 pulzus. Taposógépen kocogó tempóban 20 perc után 150 körül.


Próbálom szép fokozatosan csinálni(:köszönöm a válaszokat!



2018. ápr. 3. 17:25
 1/3 anonim válasza:

Szia, nem vagyok profi, de a 150 kicsit magas, nekem azt mondták, hogy akkor jó, ha a futó tempó kevesebb mint a nyugalminak a 1,8 szorosa, de ez mondjuk rám igaz, és mindenkinél változó.

15F

2018. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Mivel a nyugalmi pulzus sem egy állandó dolog, gondolom néha nekem is több/kevesebb mint 75. Közel vagyok ahhoz az 1,8-as szorzóhoz, úgyhogy örülök neki.

Néztem egy célpuzus kalkulátort, ott kocogásra ír nekem 135-155-öt ideálisnak. Erre adhatok? Bocsának azt kihagytam hogy 19 éves lány vagyok.

2018. ápr. 4. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt csináld ami jólesik.

1.Fokozatos

2.Rendszeresség

3,Emelkedő terhelés.

2018. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!