Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki maga is sportol, aktív...

Aki maga is sportol, aktív életet él, egészséges az a szerelmet is csak olyannal találhatja meg aki sportol és egészséges?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk nálam alap, hogy a párom legalább annyit sportoljon és legalább annyira éljen egészségesen mint én. Egyszerűen más az életről alkotott képe egy punnyadónak meg egy aktívnak, vagy ez nem törvényszerű?

2018. ápr. 9. 21:26
1 2
 11/11 anonim válasza:

10-es, ezt a statisztikát honnan szedted? Attól, hogy még te nem látsz nőket sportolni az nem jelenti azt, hogy nem csinálják. Nagyon sok nőt látok vegyes korosztályból futni, sőt télen, 10 futóból talán ha 3 férfi. A 60+ felett rendszeresen kiszoktak járni a nők sétálni nordic walking-gal, és nem csak egy 10 percet. Férfiakat, max a sarki kisboltig, azt is végig panaszkodják.

Ott van pl a yoga, aerobic, az a táncos vmi aminek nem jut eszembe a neve, de az utóbbi időkben felkapott lett...talán ilyen körökben is megkéne fordulni, és nem állítanál ilyet :D meg nagyon sokan járnak el túrázni, biciglizni, tájfutni, ezt márcsak azért is tudom, mert tagja vagyok egy egyesületnek, sokat jártam el túrázni + levezényelni azt. Kondiban talán nem nyűzsögnek annyian, magamból kiindulva, én se járnék el, de hát elég sokmindent otthon is lehet csinálni pl súlyzó, hasra edzés, hátizomra stb lásd kint falun, akik maguk gazdálkodnak. Ja és még ott vannak a sportjátékok, ahol pl a női edzéseket/meccseket nem szokták nagydobra verni. Meg hát hülye aki azt mondja, hogy a házi teendők nem izzaztóak. Nagymamáink, meg milyen jó erőben voltak, a konyhai tevékenységektől is...


Kérdésre válaszolva: nem feltétlenül. Nálunk a következő a helyzet: párommal mielőtt összeköltöztünk volna, barátaimmal/csoporttal sokat jártam el túrázni, vagy csak szimplán sétálni, otthon súlyzoztam, futottam, hasra edzettem.

A párom meg kondiba járt, futott, sétált, meg kézizett.

Amióta összeköltöztünk egyikünk se csinál semmit, Ő azt akarta, hogy járjunk el kondizni, meg futni, én megmondtam, hogy nem, ha akar menjen nélkülem, nem sértődtem volna meg. Az én oldalamról felvetettem a túrázást, de ez neki nem tetszett. Megbeszéltük, hogy menjünk sétálni, de én nem akartam a városban meg a parkban, ezért kimentünk egy erdőhöz (nem árt a friss levegő). Na azt a nyavajgást a bogarak miatt, meg, hogy szúr ez meg szúr az, pedig nem volt semmi extra, egy kitaposott útvonalon mentünk.

Néha nehézséget okoz összeegyeztetni is a dolgokat.


Én magam nem vagyok egy nagy sportoló, nekem többet ér az, ha a staminámat fejlesztem, mintsem csak az izmaimat, persze magamhoz mérten.

Nekem a sportolásról alkotott képem, hogy kiemeljem ezt, az csak annyi, hogy jól érezzem magam a testemben, élvezzem és nem mások miatt! Nem viszem túlzásba és nem is vagyok függő. Amúgy kifejezetten szeretek punnyadni is, főleg télies időkben. Na itt is van ellentét közöttünk, én nyáron sokkal aktívabb vagyok, mint Ő.


Talán ami még ideillik, hogy amióta együtt lakunk, egészségesebben táplálkozunk, sőt ami fontosabb, rendszer is lett. Több zöldség, gyümölcs került bele az étrendbe, és kikerültek a zsíros/olajos/ízfokozós nasik, meg az édesítőszeres üditők.

2018. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!