Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni maradandóan?

Hogyan tudnék fogyni maradandóan?

Figyelt kérdés

Régen szálkás voltam, eléggé jó alkatom volt, úgy gondolom.

De aztán meghalt a Szerelmem, és nagyon elengedtem magam. Rendelt kajákon éltem egy évig, szinte nulla mozgással.

Most valahogy le akarnám adni a felszedett feleslegem (kb. 25 kg), de nem tudom, hogy álljak neki ennek az egésznek, sosem voltam még ilyen helyzetben, hogy fogynom kelljen.

Az étrend részét még tudom is, de, hogy miképpen végezzek testmozgást, azt nem.

Nem tudom, hogy célszerű lenne-e futni, hasazni, ugrálókötelezni és súlyzózni is egyszerre, vagy ennyi súlyfeleslegnél mi lenne a leghasznosabb mozgásféle. Vagy, hogy apránként növeljem az edzésre fordított időt, vagy bumm-bele, mehet rögtön napi 1 óra is.


Nyilván a régi fizikai formám közelében sem vagyok, tehát egy akkori edzésem ma nem tudnám kivitelezni.


Minden segítséget köszönök!



#mozgás #edzés #fogyás #súlyfelesleg #pocakkal szakítani akarok
2018. ápr. 12. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A titok nyitja az etrend es rendszeres testmozgas kombinacioja.

Valami konnyu dologgal kezdenem, pl heti 3-4X elore kituzott idopontokban seta.

Ha mar a napi rutinodba beepult az idozites, akkor kezdhetsz valami megterhelobbre valtani: futas/seta kombinacio, stb.

Ha van okostelefonod vagy tableted, letoltenek egy fitness alkalmazast, az NTC (Nike Training Club) peldaul jo sajat testsulyos edzeseket tartalmaz 15-45 perc terjedelemben, kezdo szintrol indulva is. Ezeket a gyakorlatokat otthon is lehet csinalni.

Az altalad emlitett ugralokotelezes nagyon is jo. Kezdesnek 1 perc munka, 30 masodperc szunet X 5. A terheles konnyen novelheto: 1 percbol legyen 2 majd 3, pihenesbol ilyenkor mehet 2 perc.


Ha tudsz mar 30 percet egyhuzamban futni, onnantol minden gyorsabban fog menni. Ahogy no az izom aranya a testedben, a felvett energia mennyisege is noni fog, tehat fontos hogy helyesen egyel. A helyes az nem feltetlenul kevesebb!


Kerdesedre valaszolva, szerintem celszeru fokozatosan haladni. Igy valoszinubb, hogy nem fogod feladni. Ha valami, nem mukodik vagy nem tetszik, helyettesitsd be mas mozgasformaval vagyprobald meg a gyakorlatot mas idopontban vegezni. Ehesen, tele hassal, kiszaradva, ittasan rossz edzeni. Edzes elott 1-2 oraval egy csesze kave viszont nekem jo stimulans. Ha ezt kiprobalod, figyelj arra, hogy eleg vizet is igyal.

2018. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsod, és, hogy komolyan vetted a kérdésem! Örülök, hogy valaki arra használja az oldalt, amire mindenkinek kellene: segítségnyújtásra!
2018. ápr. 13. 07:07
 3/3 anonim válasza:
73%

Első hozzászoló! Le a kalappal előtted. Ritkán talál az ember ehhez hasonló értelmes és helyénvaló válaszokat az oldalon.

Csak így tovább! :)

2018. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!