Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félmaratont szeretnék futni...

Félmaratont szeretnék futni szeptemberben? Mit ajánlotok hogy mi alapján készüljek fel? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát úgy döntöttem, hogy szeretnék szeptemberben indulni a Wizz Air félmaratonon. Nem futok olyan régóta, de olyan 5-6 km le tudok futni stabilan. Nem az idő lenne a lényeg, hanem hogy teljesítsem. Mit ajánlotok? Heti 3-4x tudnék futni. Tudom hogy vannak fent a neten edzéstervek, de fogalmam sincsen hogy melyik mennyire válna be, jobban érdekelnének személyes tapasztalatok, tippek hogy hogyan illetve hogy mi alapján kezdjek neki :)


Egy 18 éves, lelkes futó lány :)



2018. ápr. 18. 18:35
 1/1 anonim válasza:

A heti 3-4x teljesen jó. Legyen minden alkalom legalább fél órás, ami teljesen mindegy hogy hány kilométert jelent. Ha 5-6-ot le tudsz futni, akkor szerintem ezzel nem lesz gond. A netes edzéstervek arra jók hogy nagyjából lásd hogy mennyit kell futni. Kell futni rövidebb, hosszabb távokat felváltva, egyszer gyorsabban, aztán lassabban. Kell szenvedni egy kicsit aztán meg kellenek pihenőnapok.

Emlékszem amikor az első félmaratonomra készültem, teljesen meg voltam ijedve hogy az edzéstervben többnyire csak ilyen 5-10 kilométerek vannak, és hogy akkor én hogy fogom lefutni a 21-et. Aztán csak lefutottam... szóval egyáltalán nem szükséges a verseny előtt lefutni a 21-et. Azért egyszer-kétszer egy 15-18-at érdemes, hogy szokjad a hosszabbat is. Fontos viszont a verseny előtti 1-2 hétben visszavenni az edzést, rápihenni rendesen. Meg verseny előtti nap tésztából jó sokat bezabálni, az rengeteg energiát jelent másnap :)

2018. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!