Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot párosítaná...

Melyik küzdősportot párosítanátok a Muay-thaial?

Figyelt kérdés

3 van amivel. Bár engem az első érdekel.

Shotokan karate

Wado-ryu karate

Goju-ryu karate.


Bevallom őszintén nekem Van Damm miatt szeretném karatéval és csak karatéval párosítani. Tudom, hogy azok filmek. De nagyon tetszik az ő stílusa. És utánaolvastam 2 Danos Shotokan karatés. Mellette volt kis Taekwondo meg Muay-thai.


De ahogy rúg. A pontossága. Meg egyes kéztartásai nagyon kiüt a karate. 2 tradíció művêszet. De a Muay-thaiban meg attól, hogy Thaiföldi művészet full kontaktos, sparringokkal semmi fölösleggel ahol tényleg megtanulsz küzdeni. És más technikákat amiben a karate gyengébb. Könyök, térd, kéz. A karaténak meg a technikája, a pontossága tetszik.



2018. ápr. 21. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bírkózás vagy vmi grappling, de látom téged inkább az állóharc érdekel, akkor vagy sima box mellé vagy TKD szerintem
2018. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Hát biztos nem karatéval párosítanám . Pláne nem shotokan karatéval . Miért ? Ergya a mozgása , technikái túl merevek , kötöttek . A goju sokkal mozgékonyabb hozzá viszonyítva . A gáz csak annyi hogy a tsuki az tsuki a geri meg geri ( hiába pontos ha szar , mentes a robbanékonyságtól kvázi gyengébb minőségű a technika ) . Ha állóharcban gondolkodol akkor legyen inkább box . Ha karatéval ötvözöd akkor még azt a maradék mozgását és technikáját is elrontod . Igen a shotokan sokkalta rosszabul rúg mint a muay thai ( de a karaténál mi nem rúg/üt rosszabbul kérdem én ? ) Amennyiben csak a tradíciók érdekelnek akkor így oké bár az izületeidnek nem tesz majd jót . Ha pedig a hatékonyság a fő szempont akkor válassz mást , tegyük fel judo-t , birkózást , aikido-t , xing yi-t , baguát , boxot , hung gar-t , ju jitsu-t akár .
2018. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

szerintem meg inkább a balettos múlt látszik egyértelműen a mozgásán.

onnan van az ugró pörgő,az állandó spárgázás,meg a lábemelgetés.

amúgy meg ha állóbunyó akkor logikus hogy ökölvívó edzéssel kell kiegészíteni.

2018. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aikiboxer ***** válasza:
100%

- Ökölvívó edzéssel fejlesztheted az ütéstechnikádat

- Judo, birkózó, BJJ edzéssel tanulhatsz mellé földharcot és testharcot

- Aikido, krav maga, defendo rendszerekkel tanulhatsz mellé kontrolltechnikákat

- Kali/escrima edzéssel tanulhatsz mellé fegyveres harcot.


Kb. ezek azok, amiknek van muay thai mellé értelmük. A "hasonló, de mégsem" tradicionális rendszerek (karate, kung-fu, TKD) nem illenek hozzá.

2018. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Karatét nem érdemes boxszal párosítani, nemhogy thai boxszal. Bele lehet nagyon durván keveredni. Inkább akkor sparring, Brasil Jiu Jitsu, esetleg MMA, sima box netán valami TKD.
2018. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!