Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt építhetek 1...

Mennyi idő alatt építhetek 1 kg izmot a leggyorsabban, úgy, hogy az még egészséges legyen?

Figyelt kérdés

Eddig nem sok izom van rajtam sajnos.

Nő vagyok, és 167 cm, szeretnék formásabb lenni.

Egészségesen akarom mindezt végbevinni, így nem akarok drasztikus túlzásokba esni, de egészséges keretek között a lehető leggyorsabban akarok izmosodni.


Ez mennyi idő alatt lenne reális, illetve milyen edzéseket lenne érdemes csinálnom hozzá?



2018. máj. 11. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, talán 2 hónap, ha elég fiatal vagy és mindent jól csinálsz? 1,5, ha szerencsés vagy? Ez kósza tipp, mert csak a férfi verziót ismerem, ami havi 1 kiló, de csak kezdőként, fiatalon, elég tesztoszteronnal, jó evés, edzés, pihenés mellett. Amúgy kevesebb. Nőnél is kevesebb, de nem tudom pontosan, mennyivel. Plusz vannak egyéni tényezők.


Teljes testes edzés heti háromszor. Lehet saját testsúlyos, de a súlyzós egy kicsit optimálisabb, úgy tudom. Nézz utána a gyakorlatoknak.

Nálam elég tipikusak vannak (bár egy ideje nem edzettem, újra fel kéne venni a fonalat): fekvenyomás, guggolás, hasprés, vádlira nem tudom, minek hívják azt a lábujjhegyre állást... Vállból nyomás, ferde evezés, kalapács és "normál" bicepszgyakorlat s valami még tricepszre, az változó, még nem is találtam meg az ideálisat, s ami jó volt 3 kilóval, az már nem fura érzés lett hattal (a tárogatást is ezért cseréltem le fekvenyomásra, nem tudok nagy súllyal tárogatni, amúgyis, a fekvenyomás méltán népszerű gyakorlat). Nem tudom, kihagytam-e valamit.

De nagyon jók a saját testsúlyos összetett gyakorlatok is, csak én azokat nem bírom (jó, vannak könnyített verziók...) és jobban is szeretek súlyzózni.


Nyilván elég fehérjét kell enned és kalóriatöbblet is kell (kezdőként anélkül is megy, de bizonyára erősen elmarad az eredmény a várhatótól úgy).

2018. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!