Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit egyek futás előtt, és...

Mit egyek futás előtt, és futás után?

Figyelt kérdés

A célom a fogyás, de nem tudom hogy kéne táplálkoznom hozzá. Nem akarok nagyon pontosan étrendeket követni (persze nem zabálok éjjel nappal kenyeret meg zsírt), de valami támpont kéne. Ha este megyek, akkor mennyivel előtte egyet tartalmasan? Ha 1-2 körül eszek ebédet, akkor 6-7 órakor mehetek futni, lesz hozzá kellő mennyiségű energiám? Vagy egyek előtte egy protein csokit, vagy shéket igyak?

Amikor hazaérek, akkor általában zabálni tudnék (kb 1000 kalóriát égetek el a számláló szerint), ilyenkor mit toljak magamba? Zöldséget, gyümölcsöt, csirkét, vagy esetleg igyak meg egy fehérje turmixot ilyenkor?

Mit ajánlotok?



2018. máj. 23. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egyéni, ki kell tapasztalnod, neked mi a jó.

Pl. nekem s még sok embernek minden komolyabb fizikai aktivitás éhgyomorra megy jól. Igaz, futni még nem tudok sokat, de miért lenne az más? Ez a zsíradaptáltságom előtt is így volt, valahogy sokáig kitart az energia az előző evésből vagy nem tudom. De persze sokaknak enniük kell az ilyesmi előtt. Inkább néhány órával, nálad elég sok idő telik el, de nem lehet tudni, hogy az neked sok vagy jó, az ebéd méretén is múlhat ám ez, összetételén is... Tapasztald ki.


A futás előtt kevés evés a családom minden tagjánál azonnali éhezést jelentene, maga lenne a pokol. Nem mindenki bírja a pár falat ételt, az sokunkat csak NAGYON éhessé tesz s éhesen még gyalogolni is rossz, nemhogy futni. De ha neked beválik, csináld, reális lehetőség ez is.


Utána én ennék mindenfélét, bőven (illetve amennyivel jóllakom). Személy szerint sok fehérjét és még több zsírt, plusz zöldségeket, de ez ember- és étrendfüggő. A fehérjét mindenképpen nagyon ajánlom, de fehérje és zöldség, ez nehezen ad elég kalóriát, ha igazán éhes vagy. De te érzed. Ha elég ennyi, rendben. Ha nem, egyél mellé valamit, hogy az milyen összetételű, az a te dolgod, amivel jól működsz. Talán ebből kiderül, hogy kicsit sem hiszek az esti tiltólistákban, tudom, hogy van ember, aki csak éhezne, ha nem ehetne este egy csomó szénhidrátot... S a gyümölcsben sem tudok problémát látni, talán mert nincs is.

2018. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Futás előtt kell enni, de legalább 2, inkább 3 óra teljen el a kajálás és az edzés között. Lassú felszívódású szénhidrátot lehetőleg, az ellát hosszan energiával. Fehérje nem fontos futás előtt, tehát shake, fehérjeszelet nem kell. Teljes kiőrlésű pékáru, zab, zabszelet (lehetőleg minél kevésbé legyen cukros), valami kis zsírszegény felvágottal, hallal, vagy egészséges snackek, rizschips, kölesgolyó, zöldség chips, ilyeneket lehet kapni a nagyobb boltokban. Közvetlenül futás előtt ha úgy érzed éhes vagy, ehetsz egy pár falat banánt, az gyorsan felszívódó szénhidrát. Futás előtt tejtermékeket, bizonyos zöldségeket (hagyma, hüvelyesek), nem érdemes fogyasztani azok puffasztó hatása miatt.


Ha egy óránál hosszabb a futás, közben is érdemes enni mondjuk energiagélt.


Futás után közvetlenül gyorsan felszívódó szénhidrátok jöhetnek, gyümölcslé, gyümölcs, hosszabb futás után kell a fehérkepótlás is, ilyenkor jöhet egy kis fehérjeturmix, vagy akár fehérjeszelet is, lehetőleg cukormentes (pl biotech zero bar). Nagyobb étkezés gyanánt valami tésztás, könnyű étel vagy a fenti, futás előtti ételek közül jó lehet bármi. Lényeg, hogy a jó minőségű, minél kevesebb finomításon átment szénhidrátok (tehát ne fehérliszt és cukor) képezzék az étkezések alapját, ha sokat futsz, de persze figyelni kell a fehérje és zsírbevitelre is, sovány szárnyashúsok, hal, zöldségek mehetnek bátran, esetleg néha olajos magvak a telítetlen zsírsavak miatt, de azt csak mértékkel mert magas a kalóriatartalmuk.

2018. máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor is tartjátok ezeket az állításokat, ha nekem kimondottan a fogyás a célom?
2018. máj. 25. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!