Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó vagyok és néhány...

Kezdő futó vagyok és néhány alkalom után megfájdult a térdem. Pihentem 1 hetet, ma próbáltam elkezdeni futni, és az első futólépésnél megfájdult. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Nincs túlsúlyom, 2 km-t futottam, amikor elfáradtam, belesétáltam. Most 1 hétig pihentettem, nem fáj a lábam járásnál, de az első futólépésnél megfájdult mindkettő térdem :(

2018. máj. 14. 20:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Nincs túlsúlyom, van futócipőm, és 0 sport után kezdtem el futni, kocogni, hogy jobb legyen az erőnlétem. 32 vagyok és nő.
2018. máj. 14. 20:11
 2/9 anonim válasza:
Betonon futsz?
2018. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen! betonra való cipőt vettem emiatt.
2018. máj. 14. 21:20
 4/9 anonim válasza:
100%
Hm, akkor jól sejtettem... ne tedd, mert hosszabb távon kinyírhatod vele az ízületeidet! A beton egy nagyon durva, kemény, rugalmatlan felület, a lábad nem tud rendesen és természetesen megérkezni, olyan, mintha újra és újra neki ütnéd. Nem tudom, milyen lehetőségeid vannak a közeledben, ha futóösvény nem is, de valami normál, természetes talajt mindenképpen érdemesebb találnod. Próbáld ki egyszer így, meglátod, teljesen más élmény lesz. Beton szerintem max. bemelegíteni, levezetni maradjon meg.
2018. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még az izmokat erősítheted, az kompenzálja az ütődést. De betonon ne fuss, ha teheted.
2018. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos ám, hogy az a futócipő a te lábadra való! Ha esetleg valami nagyáruházban vetted, ahol nincs szakember, és csak próbára döntötted el, akkor menj be egy szaküzletbe (Spuri, Nyúlcipő stb.), és kérdezd meg, milyen cipő való a te lábadra, és jó-e, amit vettél. Simán lehet az oka, hogy nem megfelelő az a cipő. Nem kell elsőre ilyen könnyen feladni.

Egy megfelelő aszfaltos (nem terepes!) futócipőben az emberek többsége gond nélkül képes aszfalton futni, persze fokozatos terheléssel. Nagyon kevés ember van, akinek tényleg nem szabad aszfalton futnia, az erről szóló népi babonák ellenére.

2018. máj. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem futni, térdfájós voltam, pedig akkoriban még terepen futottam.

Majd elmentem a maratonmanbe (nem reklam, nagyon sok jo ilyen hely van meg ezenkivul, pl spuri, nyulcipobolt) , es ingyenes labdiagnosztikaval megneztek h hogyan dol a labfejem, milyen a futotechnikam (kb 5 percet kellett futopadon futni)

Majd elemtettek nekem valo cipoket. Kb 10 darabot probaltam fel, es kivalasztottam egyet ami kenyelmesnek tunt.


Nagyon nagyon ajanlom a jo futocipo beszerzeset


Lehet valoban, h az aszfalt a nemjo, mert annyira erzekeny vagy, de sok eves tapasztalattal mondom azt, hogy a kezdoknek sokkal inkabb van a gond a helytelen cipovel, illetve rossz technikaval (pl: ne sarokra, hanem talpkozepre erkezz, figyelj a lepesfrekvenciara, altalaban tul keveset lepnek egy perc alatt, az a jo ha sok kis lepest tesz meg, es meg sorolhatnam)


Illetve: tempo! Probalj meg lassabban futni, kocogni, beszelgetos tempoban. Ez is tapasztalat, hogy olyankor se faj.


Szoktatni kell magadat a futashoz.


A teljesen kezdoknek futas/seta edzotervet szoktam ajanlani, edzesonline.hu / elso 5 km-em. Nagyon hasznos

2018. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, túlerőltethettem magam :( Átlag 8 km/h-val futottam. A cipőm is lehet, hogy nem jó, de mivel nem budapesti vagyok, így nem tudom, hova menjek el beméretni a lábam (debreceni vagyok). Köszönök minden hasznos tanácsot!
2018. máj. 16. 12:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Itt is van Spuri futóbolt! Szuper!
2018. máj. 16. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!