Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy motiváljam...

Mit tegyek, hogy motiváljam magam továbbra is, ha nem látszik rajtam a sport?

Figyelt kérdés

Fiatal,túlsúlyos lány vagyok. Egészségem nem veszélyezteti,esztétikai problémát jelent inkább.

Mindig is túlsúlyos voltam. Nagyon sokat mozogtam azonban. Amíg kislány voltam,addig mentem mindig mindenfele mint a rakéta. Labdáztam és sétáltam a kutyával,akadályt ugrottam,a létező összes hülyeség,amit egy gyerek csinálhat. Ebből kinőttem,azóta tudatosan sportolok. Lovagoltam 5 évig. Tavaly nyáron kezdtem el komolyabban biciklizni, 600 km sikerül egy nyár alatt, napi 15-20 km-t tekertem ha időjárás engedte. Elkezdtem futni,abból sajnos nagyon béna vagyok,csak 3 km megy stabilan.4 km-et le tudom futni,de az már túlhajtott. Télre a biciklit leraktam,futni is csak ritkán jártam,viszont helyette otthon erősítettem (mindent megdolgoztattam).

Tavasszal visszaálltam gond nélkül a biciklire,kicsit nagyobb szenvedéssel,de visszahoztam futásból a 3 km-t. Vettem egy TRX-et,azt is szorgalmasan csinálgatom.


Sajnos ez egyáltalán nem látszik meg rajtam. Ha valakinek ezt felsorolnám,kiröhögne,hogy biztosan hazudok.

Erős vagyok,sok férfi fizikai munkát is csinálok.

Tapizással érezni lehet,hogy azért a felszín alatt van valami,de nyilván az emberek nem tapogatnak,és ránézésre én is lusta,edzetlen csajnak tűnök.

Összességében sokkal rosszabbul nézek ki,mint a tényleg edzetlen barátnőim.


Én tényleg úgy érzem,hogy tisztességesen sportolok,és igyekszem változatosan mindent csinálni.Én gondolom rosszul,és ez valójában tényleg semmit nem ér? Mennyire kellene növelnem? Hogy motiváljam magam továbbra is,ha nem látom a változást?


2018. jún. 2. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

a külalak legalább 70%ban az étrenden múlik.

szóval ebből a szempontból hiába a sok összevissza ilyen olyan edzés,ha nincs vagy alapjaiban egészségtelen az étrended.

vagy eleve nem passzol a szervezetedhez.

ezért ezen a téren kezdj el inkább kutakodni ha a funkció és az állóképesség mellett a külalak is szempont.

2018. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És a kajálásra figyelsz?
2018. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A leírás alapján fejlettebb az izomzatod, mint az edzetleneknek, de zsírréteg takarja, így kevéssé látszik. Ez utóbbi a kalóriaegyenlegeden múlik, nem az edzésen.


Az izmokon túl más haszna is van a mozgásnak, úgyhogy duplán, triplán se gondold, hogy értelmetlen!

Ha jobban kirajzolódott izmokat akarsz látni, szálkásíts... Az étkezésről egy szót sem ejtettél, pedig azon múlik a fogyás.

2018. jún. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!