Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lumbágó esetén jót jelent ez...

Lumbágó esetén jót jelent ez a csontkovács utáni erős izomfájdalom? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha minél többet nyújtanék, annál rosszabb lenne.

Kb 3x voltam már csontkovácsnál, kiropogtatott, jó erősen masszírozott, ami utána enyhítette a fájdalmam, de másnap, sőt harmadnapra úgy bedurran minden izmom, mint az ítélet. Fáj mindenhol.

Most a jó irányba halad a kezelés, vagy nem? Miért ilyen az izmom?

Itthon is nyújtok reggel-este negyed órát amit mutatott, de utána szinte lábra sem bírok állni, pedig nyújtás közben kellemesen feszül, jól esik.


A bal lábam van teljesen befeszülve, isiász.


Mit tanácsoltok? Tippek, tapasztalatok, krémek?


Voltam már neurológusnál, rtg, mri, semmi eredmény, most kezdem majd szedni a Lenkei vitaminokat.


Köszönöm

21L


2018. jún. 15. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

ha a porckorongoddal van probléma azon a csontkovács nem segít.

a rendszeres gerinctorna a gerincmerevítő izomzat erősítése és gerincnyújtás az ami megakadályozhatja a további romlást ha ez a probléma oka.

és persze a rossz tartás és a helytelen ülés elhagyása/átalakítása ami a probléma fő okozója a gyenge törzs mellett.

de a neurológus miért nem utalt be gerinctornára amúgy?

mert a lábba kisugárzó fájdalomnál már komoly a helyzet,akár kialakult sérv is lehet.

2018. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

MRI szerint nincs sérvem elvileg. Beutalt gerinctornára, de az annyira fájdalmas volt, nem bírtam csinálni. Utána bedurrant, már végképp nem tudtam eljárni. De a tornán is csak olyasmiket csináltunk, mint amit itthonra ad ki a csontkovács.


Már teljesen tanácstalan és reményvesztett vagyok 😥😥😥

2018. jún. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!